Jubileusz Dwóch Dolin. Białe szaleństwo w Wierchomli trwa już 20 lat

Rocznie przez ten kompleks narciarski przewija się ok. 200 tys. narciarzy i snowboardzistów. Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla, jedna z największych stacji narciarskich nie tylko w naszym regionie, ale także w Polsce, obchodzi  jubileusz 20-lecia swojego istnienia. 

Pierwsi narciarze na stokach pojawili się już w 1997 roku. Teren wcześniej niezagospodarowany, stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych narciarsko w skali kraju. Ośrodek był rozbudowywany stopniowo. Aktualnie jako jedyny w Polsce łączy dwie doliny: Wierchomlanki z jednej i Szczawnika z drugiej strony.

– To dla nas bardzo ważny jubileusz. Nasz biznes jest uzależniony od pogody i choć czasem nas rozpieszczała, a czasem nie, pokazaliśmy, że radzimy sobie w każdych warunkach, przez cały rok. Kompleks bowiem, na który początkowo składała się tylko stacja po stronie Wierchomli Małej, rozrósł się o drugą dolinę i hotel. Działamy przez cały rok i nadal mamy zamiar się rozwijać – mówi właściciel i założyciel Dwóch Dolin Krzysztof Brzeski.

Infrastruktura stacji zapewnia przepustowość na poziomie ok. 10 tys. osób na godzinę.

– Cechą wyróżniającą Dwie Doliny jest rodzinny charakter tego miejsca. Przez lata zdobyliśmy uznanie i lojalność stałych klientów, którzy początkowo przyjeżdżali do nas z rodzicami, a teraz odwiedzają nas z własnymi dziećmi. Nie ma lepszej laurki – mówi Gaweł Brzeski, Prezes Dwóch Dolin Muszyna – Wierchomla Sp. z o.o.

Narciarze mają do dyspozycji 11 kilometrów tras, w tym jedną z najdłuższych oświetlonych tras w kraju. Mogą korzystać z dwóch wyciągów krzesełkowych, 7 orczykowych oraz 11 km nartostrad o różnym poziomie trudności.

Fot. Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.