Jezioro Rożnowskie: zakłócanie strefy ciszy to nie jedyne, co miał na sumieniu

14 lipca podejrzenia policjantów Sezonowego Posterunku Policji Wodnej w Rożnowie wzbudził mężczyzna, który pływał pontonem ze silnikiem spalinowym w strefie ciszy. Okazało się, że słusznie. 37-latek był pod wpływem alkoholu.

wsb3

Wodniacy, kontrolując mężczyznę, wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie niemal pół promila.

– Ponton wraz ze sternikiem został odholowany na pobliską przystań. Teraz niefrasobliwy sternik będzie musiał zapłacić mandat karny za złamanie przepisów Prawa ochrony środowiska, ale również poniesie konsekwencje sterowania po użyciu alkoholu, za co zgodnie z Kodeksem wykroczeń grozi kara aresztu albo grzywny – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Jak przypominają policjanci, spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu powoduje obniżenie koncentracji, kłopoty z oceną odległości, czy oszacowaniem ryzyka, a tym samym negatywnie wpływa na prowadzenie wszelkiego rodzaju pojazdów. Wypoczywając nad wodą powinniśmy zachować zdrowy rozsądek i trzeźwość, by uniknąć tragedii.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, a w razie zagrożenia natychmiast wezwijmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy Sezonowego Posterunku Policji Wodnej w Rożnowie: kom. 723 694 982 (codziennie w godzinach 8-20) – apelują mundurowi.

fot. KMP w Nowym Sączu

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]