Jesteś seniorem? Działaj z wigorem! Granty dla srebrnego pokolenia od Fundacji Dzień Dobry…

Jesteś seniorem? Działaj z wigorem! Granty dla srebrnego pokolenia od Fundacji Dzień Dobry…

Masz 60 lat i głowę pełną pomysłów? Zbierz grupę 8 osób i zdobądź 3.000 zł na realizację inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności

To jedyna taka szansa dla tych, którzy mają już za sobą „60. Wiosen” i chcą sprawić, by świat był jeszcze piękniejszy. Do 31 maja 2023r. Fundacja Dzień Dobry czeka na zgłoszenia do projektu, który umożliwi realizację najlepszych, sześciu społecznych inicjatyw. Na spełnienie tych marzeń są pieniądze – aż 3.000 zł na każdą wybraną inicjatywę.

Masz ukończone 60 lat, mieszkasz na terenie powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego lub nowotarskiego (z wyłączeniem miast: Grybów, Gorlice, Limanowa, Mszana Dolna i Nowy Targ) i masz głowę pełną pomysłów na to jak mogłoby być, a nie jest? A jedynym problemem jest brak funduszy na ich realizację? Znamy sposób jak temu zaradzić! Najpierw przekonaj do swoich pomysłów znajomych, żebyś nie był sam, bo trudno naprawiać świat w pojedynkę. Stwórz zgraną grupę i zgłoś się do udziału w projekcie. Możesz w ten sposób skutecznie odmienić, upiększyć, poprawić fragment otaczającej Cię rzeczywistości. W projekcie spotkasz 48, takich jak TY, aktywnych seniorów, którym pokażemy w praktyce co oznacza bycie liderem – zapraszają pomysłodawcy inicjatywy z Fundacji Dzień Dobry.

W ramach projektu 8-osobowe grupy zrealizują inicjatywę lokalną na rzecz wybranej przez siebie grupy np. dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych czy innych seniorów. Formuła i czas trwania jest dowolna (musi się mieścić w ramach czasowych: czerwiec – listopad 2023) – mogą to być spotkania, warsztaty, pikniki itp. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wybranych zostanie 6 pomysłów na inicjatywę lokalną, z których każda otrzyma 3.000 zł na ich realizację.

Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie opiekuna oraz fundusze na zakup usług i materiałów. Jeszcze w czerwcu br. wezmą udział w dwudniowym wyjeździe szkoleniowo-motywacyjnym do Krynicy-Zdroju. Będą warsztaty tematyczne zgodne z zapotrzebowaniem uczestników, a także wymienne spotkania pomiędzy grupami inicjatywnymi. Każdy z uczestników będzie miał zapewnione materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas spotkań, warsztatów, a także przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie podczas wyjazdu szkoleniowo-motywacyjnego.

W ramach działań promocyjnych odbędzie się kampania społeczna na Facebooku, ukazująca aktywność seniorów, przyczyniająca się tym samym do pozytywnego postrzegania starości.

Wieńczyć projekt będzie spotkanie podsumowująco-dyskusyjne w Regietowie, gdzie po oficjalnym zakończeniu projektu i przedstawieniu zrealizowanych działań, uczestnicy projektu zwiedzą stadninę koni i zasiądą do wspólnego biesiadowania.

 

ABY ZGŁOSIĆ SWÓJ UDZIAŁ W PROJEKCIE NALEŻY:

– zebrać 8-osobową grupę osób w wieku 60+ zamieszkującą teren powiatu nowosądeckiego, nowotarskiego, gorlickiego lub limanowskiego (z wyjątkiem miast: Grybów, Gorlice, Limanowa, Mszana Dolna i Nowy Targ)

– zapoznać się regulaminem konkursu oraz do 31 maja br. złożyć formularz zgłoszeniowy z proponowaną inicjatywą (dokumenty dostępne na stronie: www.fundacjadziendobry.pl  – zakładka „Projekty” –> „Jestem seniorem działam z wigorem! Lokalni Liderzy 60+”;  na profilu Fundacji na Facebooku: https://www.facebook.com/DzienDobryFundacja/ oraz w biurze Fundacji). Zgłoszenia należy dokonać osobiście lub za pomocą poczty tradycyjnej (liczy się data wpływu) na adres biura projektu: Fundacja Dzień Dobry, ul. Lwowska 11, 33-300 Nowy Sącz.

2 czerwca przedstawiciele fundacji skontaktują się z wybranymi grupami i poinformują o zakwalifikowaniu do projektu.

 

UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WYDARZENIACH W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

W razie pytań – zachęcamy do kontaktu – telefon: 18 44 11 994 (pon. – pt., godz. 8.00 – 16.00).

 

Więcej informacji pod nr tel. 18 44 11 994

 

Share on twitter
Share on facebook