Jerzy Wideł z kapelusza. 2021 to był rok zarazy

Bilansując mijający rok, trudno być oryginalnym. To rok zarazy, szalejącej pandemii covidowej, której końca nie widać. Za komentarz powinny wystarczyć bite siedem stron październikowego wydania „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” przed Wszystkimi Świętymi, z wykazem osób, które odeszły z tego świata, także w wyniku zakażenia się covidem. Redaktor Agnieszka Małecka zadała sobie trud wyszukania niemal setki nazwisk tych, którzy zmarli.

Były to osoby znane w swoich środowiskach w powiecie nowosądeckim, gorlickim, limanowskim. Szanowane, lubiane. A ileż osób nie znalazło się na tej liście? Wstrząsająca statystyka! Nie będę moralizował – szczepić się, czy nie szczepić, bo dla mnie oczywiste jest, że tak…

Co jeszcze z tego roku mi utkwiło w pamięci? Arogancka, niedobra władza centralna, amoralna polityka. Choćby postawa posła z naszego okręgu (…)

Cały felieton w “Dobrym Tygodniku Sądeckim”. Za darmo pod linkiem:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.