Jej kolekcje podziwiali w Londynie – galeria prac G. Turek

Jej kolekcje podziwiali w Londynie – galeria prac G. Turek

Grażyna Turek, TPSP Nowy Sącz

Wolne chwile poświęca twórczości manualnej – realizuje się w malarstwie i sztuce użytkowej. W ramach projektu Genialni Lokalni Globalni, realizowanego przez Stowarzyszenie Dobre, prezentujemy twórczość Grażyny Turek.

Grażyna Turek, zamieszkała w Nowym Sączu:

Ukończyła Akademię Pedagogiczną w Krakowie oraz Międzynarodową Akademię Refleksologii – Johannesburg 2001 South Afrika i Wyższą Szkołę Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Była założycielem i dyrektorem szkół policealnych.

Czynnie uczestniczyła w pracach Izby Rzemieślniczej w Nowym Sączu, jako przewodnicząca i członek Komisji Mistrzowsko-Czeladniczej. Została odznaczona złotą i srebrną odznaką oraz Medalem Jana Kilińskiego za Zasługi dla Rzemiosła. Szkoliła młodzież w zakresie twórczego projektowania i szycia odzieży.

– W roku 2016, będąc w Londynie, wykonałam kolekcję ubiorów dla projektanta Emilio de la Morena ,,London Fashion Week”. Miło było pracować z takimi artystami – wspomina Grażyna Turek.

Kształciła młodzież w wielu kierunkach zawodowych pracy socjalnej w tym, przygotowując ich do pracy w z dziećmi i dorosłymi, znajdującymi się w szczególnej potrzebie.

Zgodnie z wykształceniem i doświadczeniem (refleksologia, podologia, terapia pedagogiczna i arteterapia) dotychczas zajmuje się ludźmi znajdującymi się w szczególnej potrzebie.

Wolne chwile poświęca twórczości manualnej – realizuje się w malarstwie i sztuce użytkowej. Kocha przyrodę, lubi wycieczki rowerowe i jazdę na nartach.

Uczestniczy w różnych wystawach i konkursach związanych z tematyką pracy twórczej. Chętnie prowadzi warsztaty z arteterapii dla dzieci, a także dorosłych.

Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

W 2019 r. otrzymała I nagrodę w kategorii inne dziedziny twórczości plastycznej w XI Konkursie Plastyki Twórców Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu Grudzień 2019 r. W 2020 r. – Wyróżnienie specjalne.

Z artystką można skontaktować się pod nr tel. 501-353-164 oraz e-mailowo: [email protected].

Fot. Arch. Grażyny Turek

Czytaj również: Być jak Danuta Szaflarska! Pokaż światu swoją twórczość 

Logo Małopolska

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Share on twitter
Share on facebook