Jasienna. Zawody Latawców już w najbliższą niedzielę. Nagrodą m.in. przelot samolotem

Jasienna. Zawody Latawców już w najbliższą niedzielę. Nagrodą m.in. przelot samolotem

zawody latawców

W najbliższą niedzielę (3 października) odbędą się V Gminne Zawody  Latawców o Puchar Wójta Gminy Korzenna. Niebo nad Jasienną znów nabierze kolorów.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 na lądowisku w Jasiennej. W rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Trzeba jednak pamiętać, aby przesłać kartę zgłoszenia najpóźniej w dniu zawodów na adres: [email protected] lub dostarczyć ją organizatorowi.

Osobno oceniane będą latawce płaskie oraz latawce skrzynkowe. Biorący udział w zawodach podzieleni zostaną na cztery kategorie wiekowe, w których przyznawana będzie osobna punktacja.

Każdy z uczestników jest ponadto zobowiązany do przestrzegania zasad określonych w regulaminie zawodów, który wraz z kartą zgłoszenia jest dostępny na stronie www.ck.wkorzennej.pl.

Zwycięzcy zawodów w poszczególnych kategoriach zostaną nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy rywalizacji wezmą w finale udział w konkurencji wysokościowej. Zawodnik, którego latawiec wzniesie się najwyżej, otrzyma nagrodę w postaci przelotu samolotem.

Jeśli pogoda nie dopisze, zawody zostaną przeniesione na 10 października. Impreza została objęta patronatem przez Centrum Kultury w Korzennej, Dom Dziecka w Trzycierzu, AERO-LACH oraz Gminę Korzenna.

Zawody Latawców

Źródło/ plakat: UG Korzenna/
pixabay.com 

Share on twitter
Share on facebook