Jasienna: w niedzielę odlotowe zawody

Nie masz pomysłu na to, jak spędzić najbliższą niedzielę? Mamy dla ciebie odlotową propozycję. Tego dnia na lądowisku w Jasiennej (gmina Korzenna) odbędzie się konkurs latawców. Z pewnością będzie co oglądać. 

WSB2020

W rywalizacji mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz podopieczni placówek wychowawczych.

Uczestnicy II Gminnych Zawodów Latawców w Jasiennej rywalizować będą o Puchar Wójta Gminy Korzenna. Konkurs rozpocznie się o godzinie 10, w najbliższą niedzielę, czyli 1. października.

Latawce zgłaszane do zawodów powinny być zrobione ręcznie.

- Robienie latawców jest bardzo trudne. Kiedyś zrobiłam z patyków i papieru i nie latał... - mówi 10-letnia Wiktoria z Korzennej. - Trzeba mieć sznurek, żeby mocno trzymać latawiec i musi być wiatr, bo jak nie, to latawiec spada na ziemię. Puszczanie latawców też nie jest łatwe. Kiedyś mi uciekł. Na szczęście wujek zdążył go złapać.

W trakcie niedzielnego konkursu jury oceniać będzie między innymi staranność i technikę wykonania, stopień trudności, dodatkowe urządzenia i wygląd latawca, a także poprawność i wysokość lotu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorami konkursu są: Centrum Kultury w Korzennej, Dom Dziecka w Trzycierzu oraz Wójt Gminy Korzenna.

W ubiegłym roku w zawodach wzięło udział 18 osób, a zwycięzcami okazali się: w kategorii latawce płaskie - Julia Jasińska z Przydonicy, a w kategorii latawce skrzynkowe - Igor Fałowski z Nowego Sącza.

fot. ilustracyjna: pixabay

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.