Jasienna: szkoła bujania w obłokach

W Jasiennej codziennie można bujać w obłokach. A później pochwalić się ukończonym szkoleniem z bujania… Wszystko za sprawą Wiesława Szewczyka.

Lotnictwem zajmuję się 36 lat. Latam na szybowcach i małych samolotach. Na początku latałem tylko rekreacyjnie, natomiast wraz z upływem lat i wzrostem doświadczenia pasja przerodziła się w zawód. Z czasem zacząłem firmować szkolenie własnym nazwiskiem. W Jasiennej jestem już trzeci rok. Szkolę młodych lotników, a przy okazji latam rekreacyjnie z przyjezdnymi, którzy chcą zobaczyć „Matkę Ziemię” z lotu ptaka – mówi Wiesław Szewczyk, lotnik-instruktor.

Pan Wiesław jest moim instruktorem. Samolot ma dwuster i podczas nauki obydwaj mamy kontrolę nad nim. Jednak z upływem czasu instruktor przekazuje coraz więcej obowiązków na ręce i nogi kursanta. Za każdym lotem szykuje uczniowi nowe zadanie. Jest bardzo wymagający – mówi Dariusz Kiełek, uczeń Wiesława Szewczyka.

Podczas pobytu na lądowisku w Jasiennej można też podziwiać wyczyny motolotniarzy, paralotniarzy i moto-paralotniarzy.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.