Jan Duda: sadźmy drzewa. Jesteśmy tu tylko na chwilę…

Jan Duda: sadźmy drzewa. Jesteśmy tu tylko na chwilę…

Poseł Jan Duda zachęca wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Wiosna 2017 żyj w zieleni”. Akcja odbędzie się 17 marca, na sądeckim rynku, gdzie parlamentarzysta będzie rozdawał za darmo sadzonki drzew i krzewów.
Wspólnikami posła w tym przedsięwzięciu są nadleśnictwa Piwniczna i Stary Sącz oraz prezydent miasta Ryszard Nowak.

–  Sprawami środowiska zajmuje się od lat, sam posadziłem tysiące drzew. Nasze otoczenie odziedziczyliśmy po poprzednich pokoleniach i musimy je przekazać naszym następcom w dobrym stanie – przekonuje Jan Duda.

Aby przyczynić się do powiększenia drzewostanu w naszej okolicy wystarczy udać się w piątek na nowosądecki rynek, gdzie w godzinach od 15. do 18.  Jan Duda będzie rozdawał sadzonki drzew i krzewów.

Sadzonek mamy około tysiąc. Są to zarówno rodzime gatunki, jak i te bardziej egzotyczne. Wśród nich są drzewa liściaste i iglaste.

Każdy przechodzień może otrzymać zielony upominek. Wystarczy, że zobowiąże się do posadzenia otrzymanej roślinki.

Warto wziąć udział w naszej akcji także dlatego, że dzięki nowej, bardziej liberalnej ustawie, właściciel posesji ma znacznie większą swobodę jeśli chodzi o wycięcie drzew na swoim terenie – mówi poseł i przekonuje, że teraz można sadzić drzewa bez obawy, że kiedy będzie trzeba je usunąć, pojawią się problemy urzędowe.

fot. profil posła Jana Dudy w mediach społecznościowych

Share on twitter
Share on facebook