Jakub Olszowski i Szymon Górowski mistrzami Europy Wschodniej

Sukcesem reprezentacja Polski minikadetów w siatkówce zakończyła Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w Erewaniu pokonując w finale Rosję 3:1.

Reprezentacja Polski minikadetów rozegrała bardzo dobry turniej w Erywaniu wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie trzy sety – dwa z Ukrainą i jeden z Rosją. Warto dodać, że w składzie Polski byli dwaj siatkarze SKPS Dunajec Nowy Sącz Jakub Olszowski i Szymon Górowski.

Rosja – Polska 1:3 (19:25, 19:25, 25:17, 16:25)
Polska – kadeci: Kajetan Kubicki, Kacper Pakos, Tytus Nowik, Aleksander Czerwiński, Kuba Hawryluk Kacper Jędrasik, Jakub Olszewski, Piotr Śliwka, Kamil Szymendera, Igor Bogucki, Konrad Pacholski, Mateusz Nowak, Jakub Szafrański, Szymon Górowski
Sztab szkoleniowo-medyczny: Ariel Fijoł – trener, Artur Sierzchuła – II trener, Artur Kulikowski – asystent trenera, Krzysztof Wróbel – fizjoterapeuta, Kacper Goździkiewicz – statystyk, Zdzisław Gogol – kierownik ekip.

Jak zawsze finał był bardzo emocjonujący. Jednak nasza drużyna, która nie była faworytem tylko w trzecim secie pozwoliła Rosjanom ugrać seta. W dwóch pierwszych partiach meczu Polacy szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Po przegranym trzecim secie, w czwartym znów nasza drużyna pokazała charakter i skuteczną grę wysoko pokonując zawsze groźną Rosję.