Jak poprawić sytuację na sądeckich drogach? Sesja nadzwyczajna w Chełmcu

Jak poprawić sytuację na sądeckich drogach? Sesja nadzwyczajna w Chełmcu

W Urzędzie Gminy Chełmiec odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Gminy, podczas której radni jednogłośnie poparli uchwałę w sprawie podjęcia współpracy i rozmów z sąsiednimi samorządami, firmami i instytucjami w zakresie poprawy sytuacji komunikacyjnej związanej z budową mostu na Dunajcu.

Sporo uwagi poświęcono inicjatywie uruchomienia szynobusu z Marcinkowic do Nowego Sącza. Pojawiło się wiele głosów, że powinien zostać uruchomiony od zaraz, jednak były też kontrargumenty, że wydłużenie trasy szynobusu przekładać się będzie na zmniejszenie ilości kursów, które odbywają się na odcinku osiedle Helena – Nowy Sącz.

Nie zabrakło również rozmów na temat mostu tymczasowego. Ze względu na nieobecność wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego i jego zastępcy, zebrani nie dowiedzieli się jakie byłyby koszty takiego przedsięwzięcia.

Padła również propozycja, aby autobus nr 5 kursujący na linii MPK – Galeria Szubryt kursował do szpitala w Dąbrowej. Byłoby to szansą na rozładowanie korka, który każdego dnia tworzą pracownicy dojeżdżający do firmy Wiśniowski.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.