Jak poprawić sytuację na sądeckich drogach? Sesja nadzwyczajna w Chełmcu

W Urzędzie Gminy Chełmiec odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Gminy, podczas której radni jednogłośnie poparli uchwałę w sprawie podjęcia współpracy i rozmów z sąsiednimi samorządami, firmami i instytucjami w zakresie poprawy sytuacji komunikacyjnej związanej z budową mostu na Dunajcu.

wsb3

Sporo uwagi poświęcono inicjatywie uruchomienia szynobusu z Marcinkowic do Nowego Sącza. Pojawiło się wiele głosów, że powinien zostać uruchomiony od zaraz, jednak były też kontrargumenty, że wydłużenie trasy szynobusu przekładać się będzie na zmniejszenie ilości kursów, które odbywają się na odcinku osiedle Helena – Nowy Sącz.

Nie zabrakło również rozmów na temat mostu tymczasowego. Ze względu na nieobecność wójta gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego i jego zastępcy, zebrani nie dowiedzieli się jakie byłyby koszty takiego przedsięwzięcia.

Padła również propozycja, aby autobus nr 5 kursujący na linii MPK – Galeria Szubryt kursował do szpitala w Dąbrowej. Byłoby to szansą na rozładowanie korka, który każdego dnia tworzą pracownicy dojeżdżający do firmy Wiśniowski.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]