Jak Joanna porzuciła biuro dla mody

Joanna Muzyk – sądeczanka, projektantka, prywatnie żona i matka córeczki Marysi. Założycielka marki Jo.Mu Clothes. Młoda, piękna, energiczna, pewna siebie artystka, która wie, czego chce i dąży do celu. Jak sama mówi, jej sukces okraszony jest ciężką pracą, uporem, determinacją i siłą. W maju otworzyła swoje pierwsze atelier, na które pracowała 12 lat.

wsb3

Do działania napędza ją rodzina, kochający mąż i córeczka, którzy ważniejsi są niż praca. Joanna podkreśla, że gdyby nie mąż, nie dałaby rady.

Ja projektuję, zajmuję się wyborem tkanin, realizacją pomysłów. Zadaniem mojego męża natomiast, jest papierologia związana z prowadzeniem firmy – mówi.

Joanna Muzyk jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Już w czasach studiów jej największą pasją była moda, choć na sądeckim PWSZ studiowała ekonomię.

Jej pierwszą pracą była ciepła posada w Urzędzie Wojewódzkim, do której nakłaniali ją zarówno rodzice jak i dziadkowie. Jednak nie potrafiła całymi dniami siedzieć za biurkiem.

Jej pasją była stylizacja paznokci. Była samoukiem, ale miała coraz więcej chętnych klientek.

Pomimo protestów rodziny rzuciła pracę i rozpoczęła kursy oraz szkolenia dotyczące stylizacji paznokci. Jako 20-latka otworzyła własny biznes: gabinet kosmetyczny. Kontakt z ludźmi, bycie szefem dla samej siebie i brak ograniczeń sprawiły, że już nie chciała wracać do pracy za biurkiem.

Dziś jest projektantką. Jak podkreśla, lubi ubierać kobiety, a nie przebierać je. W jej kolekcjach najważniejsze są proste formy podkreślające kobiecość. Jakość, oryginalność, dobre gatunkowo tkaniny – to wyróżnia jej markę – Jo.Mu.

Każdy z moich projektów jest oryginalny, żaden się nie powtórzył – twierdzi.

Joanna podkreśla, że w Nowym Sączu tkwi ogromny potencjał, jest wiele kobiet, które chcą wyglądać modnie, które chcą, aby ich ubrania były tworzone z wysokiej jakości materiałów.

– Sądeckie kobiety chcą płacić za dobre jakościowo rzeczy, przy czym ceny te wcale nie są wygórowane – płaci się za wysokiej jakości tkaniny, wykonanie, kunszt i nasze klientki doskonale o tym wiedzą – mówi.

Ale Jo.Mu Clothes za sprawą sprzedaży internetowej cieszy się popularnością również poza Polską.

Joanna reprezentuje swoją markę na licznych pokazach mody, jest jurorką w konkursach związanych z branżą modową. Wzięła udział w XIX edycji prestiżowego konkursu Gala Moda i Styl, w którym zajęła pierwsze miejsce i tym samym Jo.Mu zdobyła tytuł najlepszej polskiej marki roku 2013.

Od tego czasu kariera Joanny nabrała zawrotnego tempa. Nowosądecką projektantką zaczęły interesować się media, marka stała się coraz bardziej rozpoznawalna, a obecnie jej kolekcja liczy ponad 400 modeli ubrań.

Joanna Muzyk od kilku lat współpracuje z organizatorami wyborów Miss Polski i, jak podkreśla, bardzo ceni sobie tę współpracę.

Kilka dni temu – 4 czerwca wystąpiła w TV4 jako jurorka ćwierćfinału i półfinału Miss Polski i Miss Nastolatek, a w grudniu zasiądzie w jury, wyborów Miss Polski 2017, które odbędą się w Krynicy-Zdroju.

Ambicje młodej projektantki nie pozwalają jej spocząć na laurach, cały czas się rozwija i dokształca. Od niedawna zajęła się również stylizacją mężczyzn. Wśród jej klientów są celebryci m.in. popularny wokalista Mateusz Ziółko.

Joanna podkreśla, że zawsze będzie wspierała polski biznes i lokalnych przedsiębiorców. Ceni sobie dobrą współpracę z innymi firmami, nie tylko związanymi z branżą modową. Do każdego stara się podchodzić w pozytywny sposób, z serdecznością i uprzejmością. Wierzy w karmę i uważa, że dostajemy to, co sami dajemy.

Nie lubi przebywać w towarzystwie ludzi smutnych, narzekających na swój los. Uważa, że każdy jest kowalem swojego losu i w każdej chwili można zmienić swoje życie.

Jest wymagającą, ale jednocześnie wyrozumiałą szefową, dla której najważniejsza jest przyjazna atmosfera w pracy.

Stylistka kocha podróże, jednak panicznie boi się lotu samolotem, dlatego swoje wyprawy ogranicza do komunikacji lądowej. Uwielbia zwiedzać i poznawać historię danego miejsca, tradycje oraz nowe kultury.

Jej pasją jest sport, a przede wszystkim jazda na nartach.

Aktualnie Joanna Muzyk spełnia swoje marzenia realizując się zawodowo. Jedyne, czego pragnie, to zdrowia dla swojej rodziny. Na resztę zapracuje sama.

Angelika Makoś
Fot. Joanna Korzeń

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]