Inwestycje. Na co uważać budując własny dom?

Inwestycje. Na co uważać budując własny dom?

budowa ilustracyjne

Jeśli marzymy o własnym domu z ogrodem, to oczywiście warto sięgnąć po marzenia. Trzeba jednak mieć świadomość, że budowa nieruchomości we własnym zakresie to niełatwe przedsięwzięcie. Co nas czeka?

Oczywiście pierwsza ważna decyzja to wybór działki. Od jej usytuowania, kształtu i powierzchni będzie zależeć dobór projektu domu. Oczywiście trzeba też przemyśleć, jaka powierzchnia jest zgodna z potrzebami. Jednym wystarczy mała przydomowa działeczka z miejscem na grilla, inni planują duży ogród czy sad.

Bardzo ważna jest dostępność mediów – energii elektrycznej, wody, kanalizacji, gazu. Warto też zwrócić uwagę na odległość od choćby przystanku autobusowego, szkoły, sklepu. Owszem, życie na odludziu ma swoje plusy, ale w dłuższej perspektywie czasowej, czy choćby przy śnieżnych zimach, może stać się niemałym utrapieniem.

No właśnie, kolejny element, na który warto zwrócić uwagę, to droga dojazdowa – czy jest to droga asfaltowa, z której strony jest wjazd na działkę, czy przypadkiem nie jest to droga użyczona. Warto też od razu dopytać się, jak wygląda zimowe odśnieżanie. Tu najlepiej zasięgnąć języka u sąsiadów. Przy okazji można (…)

Całość przeczytasz za darmo w specjalnym wydaniu DTS. Kliknij i czytaj on-line:

 

Share on twitter
Share on facebook