Impuls II z Newagu coraz bliżej sukcesu we Włoszech

Szybki pociąg Impuls produkowany w Nowym Sączu wjedzie na włoskie tory. Newag dopełnia formalności niezbędnych do dopuszczenia do eksploatacji pojazdu Impuls II oraz  do wykonania testów dynamicznych. Komplet dokumentów trafił już do włoskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Kolejowego (ANSF). 

Pełna dokumentacja techniczna i pozytywny wynik badań statystycznych, przeprowadzonych przez Italcertifer – jednostkę notyfikowaną należącą do Gruppo Ferrovie dello Stato Italiane, stały się podstawą do wydania tymczasowego zezwolenia.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Newag spodziewa się rozpoczęcia testów, po zakończeniu których wystąpi do ANSF o wydanie finalnego zezwolenia, dopuszczającego Impuls II do eksploatacji.

Pojazdy Impuls II mogą poruszać się z maksymalną prędkością 160 km/h. Są to trójczłonowe, elektryczne systemy trakcyjne zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1300/2014 w sprawie technicznych specyfikacji interoperacyjności, odnoszących się do dostępności systemu kolei Unii dla osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej możliwości poruszania się (w skrócie TSI PRM). Dodatkowo posiada klimatyzację, windy, system gaszenia pożaru oraz monitoring wnętrza.

Włoskim klientem Newagu jest FSE Ferrovie del Sud Est e Servizi Automobilistici z siedzibą w Bari.

***

Newag jest także w trakcie montażu pojazdów typu Impuls dla Kolei Dolnośląskich. 11 pociągów dotrze do przewoźnika do końca listopada tego roku.

Fot. Newag,

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.