IMPULS 2 z sądeckiego Newagu oficjalnie na włoskich torach!

IMPULS 2 z sądeckiego Newagu oficjalnie na włoskich torach!

11 czerwca we Włoszech nastąpiło oficjalne przekazanie pierwszego Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego IMPULS 2 wyprodukowanego przez  załogę sądeckiego Newagu dla Ferrovie Del Sud Est E Servizi Automobilistici s.r.l. (FSE).

– Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu podczas prezentacji pojazdu ETR322. Dzięki umowie na dostawę pojazdów IMPULS 2, weszliśmy na włoski rynek kolejowy z naszym najlepszym produktem. Dziękuję wszystkim za owocną współpracę pomiędzy kolejami FSE a firmą Newag. Jestem przekonany, że te pojazdy będą używane przez wiele lat ze względu na ich wysoką niezawodność – powiedział prezes Zbigniew Konieczek.

Z końcem maja Newag otrzymał zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Włoch dla trójczłonowego pojazdu IMPULS 2. Pojazd ten jest pierwszym Elektrycznym Zespołem Trakcyjnym, wyprodukowanym przez polskiego producenta, który otrzymał zezwolenie na eksploatację na terenie Europy Zachodniej.

Pojazdy IMPULS, wyprodukowane w sądeckim Newagu to jedne z  najnowocześniejszych elektrycznych zespołów trakcyjnych w Polsce. Teraz zostały docenione również przez zagranicznego klienta. Przy jego projektowaniu szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo i komfort podróży. Przedział pasażerski jest wyposażony w system gaszenia pożaru, system informacji dla podróżnych, system monitoringu GPS, a także komfortowe fotele oraz półki na bagaże. Dodatkowo pojazd ma zabudowane wieszaki na rowery, przewijak dla dzieci oraz windy dla niepełnosprawnych.

W grudniu 2018 roku włoski kontrahent FSE złożył zamówienie na kolejnych sześć pojazdów. Łącznie Newag wyprodukuje dla Ferrovie Del Sud Est E Servizi Automobilistici 11 pojazdów IMPULS 2.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama