Idą w góry, żeby sprzątać. Przemierzą 700 kilometrów. 28 marca będą w Krynicy. Możesz dołączyć

W dniach 26–28 marca wolontariusze Górskiej Odysei uczestniczący w 700-kilometrowym marszu przez Karpaty i Sudety przejdą z Dukli do Krynicy-Zdroju. To już trzeci etap Górskiej Odysei – ekologicznej akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku. Trasa podzielona jest na dziesięć etapów. W wybrany weekend w każdym miesiącu (od stycznia do października 2021 r.) grupa wolontariuszy pod przewodnictwem ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego pokona każdorazowo około 70 km. Możesz do nich dołączyć!

Na piątek, 26 marca zaplanowano wędrówkę z Rynku w Dukli na Przełęcz Hałbowską (żółtym, a później czerwonym szlakiem). Zainteresowani wyprawą spotkają się na Rynku o godz. 9. W około 9. godzin pokonają dystans 27 km.

27 marca do przejścia będzie 40 km z Przełęczy Hałbowskiej do Hańczowej, szlakami żółtym i czerwonym. Marsz rozpocznie się o godz. 5. rano i potrwa około 13 godzin.

28 marca wyprawa będzie miała finał w Beskidzie Sądeckim. Wędrowcy wyruszą o godz. 5. z Hańczowej szlakiem czerwonym do Krynicy-Zdroju. Przemierzą dystans 24 km w około 8 godzin.

Tego samego dnia, czyli 28 marca zapraszamy do udziału w akcji sprzątania gór. Zbiórka o godzinie 10. przy poczcie w Krynicy-Zdroju (skrzyżowanie ulic Zdrojowej i Pocztowej). Przejdziemy niebieskim szlakiem na Przełęcz Krzyżową, a następnie – żółtym na Górę Krzyżową, z której zejdziemy do Krynicy–Zdroju. To dystans 6 km. Akcja potrwa około trzy godziny. Wszyscy chętni dostaną worki na śmieci, ale prosimy, aby każdy miał swoje rękawice – zaprasza organizator Dominik Dobrowolski.

Szczegóły TUTAJ.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.