Hotel Ibis Styles oferuje pokoje dla poszkodowanych trąbą powietrzną

Przedstawiciele Hotelu Ibis Styles w Nowym Sączu deklarują wsparcie lokalowe dla osób dotkniętych skutkami trąby powietrznej. Rodziny z Librantowej i Koniuszowej musiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Poniszczone domy, budynki gospodarcze, dachy, ogrodzenia – to obraz z jakim dzisiaj przyszło im się zmierzyć.

Strażacy od rana pomagają im w pracach porządkowych i zabezpieczaniu dachów. Na rzecz poszkodowanych sądeczan utworzono zbiórkę pieniędzy. Premier Mateusz Morawiecki, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz biskup Andrzej Jeż deklarują wsparcie finansowe. Natomiast lokalową pomoc proponuje natomiast Hotel Ibis Styles.

,,Wiemy jak wielka tragedia dotknęła wczoraj Sądecczyznę, a w szczególności miejscowości Librantową i Koniuszową. Każdy z nas odczuł skutki gradobicia, a mieszkańcy Librantowej i Koniuszowej musieli zmierzyć się niszczycielską trąbą powietrzną. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić bezpłatnie, dla najbardziej poszkodowanych mieszkańców kilka pokoi w naszym hotelu, dokładnie 7 sztuk bo taką ilością dysponujemy na ten moment” – deklaruje Dyrektor Generalny Ibis Styles Nowy Sącz Krzysztof Kos.

Osoby zainteresowane mogą już dzisiaj zakwaterować się w hotelu i przebywać w nim do 2 lipca. Jak zapewnia Kos, warunki w hotelu są bardzo dobre.

,,Zapewniamy w pokoju wodę, ręczniki i pościel. Osoby, które są w największej potrzebie proszone są o kontakt bezpośrednio z recepcją pod numerem telefonu 18 5 325 325. Liczymy, że chociaż w niewielkim stopniu uda nam się pomóc i zapewnić dach nad głową tym, którzy go stracili – podkreśla Krzysztof Kos.

Fot. Iwona Kamieńska/Film Kinga Nikiel-Bielak
Fot. Kinga Nikiel-Bielak/Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie/
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu 

PSP Nowy Sącz/
Ibis Styles

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.