Grybów pożegnał śp. ks. Józefa Górę

Grybów pożegnał śp. ks. Józefa Górę

ks. Józef Góra

Dzisiaj w samo południe Grybów pożegnał śp. ks. prałata Józefa Górę. Kapłan pochodził z Grybowa, do którego powrócił w 2006 roku. Do końca angażował się w miejscowe duszpasterstwo, zwłaszcza jako spowiednik. Zmarł w wieku 87 lat, z czego 62 lata poświęcił kapłaństwu.

Ks. Józef Góra pochodził z parafii Grybów. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca 1960 roku w Tarnowie z rąk biskupa Karola Pękali, który również pochodził z Ziemi Grybowskiej, z Siołkowej. Pełnił m.in. urząd proboszcza parafii Łabowa i parafii Niedźwiada (diecezja rzeszowska). Od 2006 roku, jako emeryt zamieszkał w rodzinnym Grybowie, gdzie przez kilkanaście lat angażował się w miejscowe duszpasterstwo, zwłaszcza jako wytrwały spowiednik. Kiedy duchowny podupadł na zdrowiu, zamieszkał w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas w Grybowie. Spędził tam dwa lata.

Zmarł 3 maja w 87. roku życia i 62. roku kapłaństwa. Dzisiaj kapłani, samorządowcy, bliscy oraz mieszkańcy regionu pożegnali duchownego. O godzinie 11. 30 nastąpiło wyprowadzenie ciała z przykościelnej kaplicy Męki Pańskiej do Bazyliki Mniejszej w Grybowie. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby, Ordynariusza Rzeszowskiego została odprawiona o godz. 12.00.

Po niej kondukt żałobny odprowadził ciało zmarłego księdza na miejscowy cmentarz komunalny, gdzie zostało złożone w rodzinnym grobowcu.

Źródło/ Fot. Parafia Grybów
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.