Greinwood – dobry do drewna. Nowa marka już w sklepach!

Greinwood – dobry do drewna. Nowa marka już w sklepach!

Greinplast – producent chemii budowlanej – oferuje produkty na każdą powierzchnie, od fasad, po okładziny ceramiczne. W ofercie posiada prawie 200 wyrobów. W portfolio firmy brakowało jedynie produktów do drewna. Ta sytuacja właśnie się zmienia. Do sprzedaży trafiła nowa submarka Greinplastu – dedykowana powierzchniom drewnianym Greinwood.

Badania nad nową linią produktów trwały trzy lata. – Chcieliśmy wprowadzić na rynek produkt dobrze przetestowany, spełniający najwyższe standardy jakościowe. Taką strategię realizujemy od lat. Zależy nam na zadowoleniu klientów, tych końcowych, jak również na dobrych opiniach wykonawców, którzy z danym produktem pracują. Bo od jego właściwości zależy komfort ich pracy, jak i końcowy efekt – tłumaczy Paweł Mucha, ekspert Greinplast.

Specjaliści działu badawczo-rozwojowego Greinplast stworzyli formułę wyrobów, które nadają się do odmalowania rzeczy drewnianych, wszelkiego rodzaju wiat, pergoli, drewnianych tarasów i całych domów. Submarka Greinwood („Grein” nawiązuje do nazwy Greinplast, a „wood” to z ang. drewno) trafiła do sprzedaży w lutym 2021 roku.

– Zdecydowaliśmy się na taką nazwę, wiedząc, że macierzysta marka Greinplast utożsamiana jest z wyrobami fasadowymi, chemią budowlaną, farbami do wnętrz. Greinwood zwraca uwagę i ma jednoznacznie kojarzyć się z rozwiązaniami do drewna. Asortyment w tej linii będziemy systematycznie rozwijać.

Firma zaczyna od pięciu specjalistycznych wyrobów: impregnatu bioaktywnego, impregnatu powłokotwórczego, lakierobejcy powłokotwórczej, lakierobejcy wodorozcienczalnej i oleju do drewna. Wszystkie te wyroby są produkowane na bazach transparentnych. To oznacza, że podkreślają naturalną strukturę drewna.

Impregnat bioaktywny przeznaczony jest do stosowania na surowe drewno, aby zabezpieczyć je przed wszelkiego rodzaju szkodnikami, sinizną. Drewno powinno spełniać standardowe wymogi dotyczące wilgotności (poniżej 18 proc.). Starannie dobrana konsystencja impregnatu, sprawia, że preparat nie chlapie, jest wygodny w zastosowaniu bez względu na to, czy element zanurzymy w nim, czy będziemy go nakładać przy użyciu wałka lub pędzla. Można do tego celu wykorzystać także agregat malarski. Metoda impregnacji jest tutaj dowolna. Impregnat jest bezbarwny. Dostępny w opakowaniach o pojemności 1 l i 5 l.

Impregnat powłokotwórczy – rozpuszczalnikowy, ponieważ ten rodzaj produktów wciąż cieszy się w Polsce dużą popularnością. Wnika głęboko w strukturę drewna zabezpieczając ją przed szkodliwymi wpływami czynników zewnętrznych. W 16 gotowych kolorach, w tym bezbarwnym. Od jasnych sosen do palisandrów, z uwzględnieniem różnych odcieni bieli i szarości. Paleta kolorystyczna została opracowana pod kątem aktualnych trendów. Impregnat powłokotwórczy oferowany jest w pojemnikach o pojemnościach 0,8 l, 2,4 l i 4,8 l.

Lakierobejca powłokotwórcza – rozpuszczalnikowa, z funkcją impregnacji. Zabezpiecza drewno, zostawiając na powierzchni drewna delikatną, satynową powłokę. Proponowana w 15 gotowych kolorach i opakowaniach 0,8 l i 2,4 l.

Lakierobejca wodorozcieńczalna – stworzona z myślą o ograniczaniu emisyjności lotnych związków organicznych. Posiada takie samo przeznaczenie jak lakierobejca rozpuszczalnikowa, ale nie wnika w drewno jak lakierobejca rozpuszczalnikowa, działa bardziej powierzchniowo. Jest też produktem szybko schnącym, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na możliwość nałożenia kolejnych warstw. Dostępna w opakowaniach 0,8 l i 2,4 l, w 15 kolorach do wyboru.

Olej do drewna – produkowany na bazie oleju lnianego. W kolorze bezbarwnym. Przeznaczony jest do stosowania głównie na tarasach drewnianych, ale można go używać także np. do olejowania mebli. Nie tworzy powłoki na powierzchni, ale wnika w strukturę drewna. Dzięki temu intensywnie używana podłoga zachowuje jednolity wygląd, nie wyciera się w najbardziej eksponowanych miejscach. Do wyboru jest 16 kolorów, w tym bezbarwny. Oferowany w opakowaniach 0,8 l i 2,4 l.

– Jeśli chodzi o trwałość naszych rozwiązań, gwarantujemy sześć lat skutecznej ochrony drewna. Mamy duże doświadczenie, jeśli chodzi o wyroby fasadowe. Wiemy, że produkty poddawane wpływom różnych warunków pogodowych szybko są weryfikowane pod kątem jakości. Wszystkie wyroby testujemy w specjalnych komorach, w których poddajemy je promieniowaniu UV, by sprawdzić odporność na utratę barwy. Aby klientom ułatwić wybór odpowiedniego koloru, przygotowaliśmy ciekawe wzorniki. Są w nich barwione płytki z litego, szlifowanego drewna. Dzięki temu przed zakupem można zobaczyć, jak dany produkt wybarwia drewno, jak uwypukla jego strukturę. Przygotowaliśmy linię Greinwood z dużą starannością, aby również produkty do drewna zdobyły tak dobrą renomę jak nasze pozostałe rozwiązania. To wyroby jakości premium i premierowe na rynku. Zapraszamy klientów do dzielenia się opiniami, jak je oceniają – podsumowuje Paweł Mucha.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.