Gorlice. Rafał Kukla z miażdżącą przewagą, czyli starcie Lewicy z PiS

Gorlice. Rafał Kukla z miażdżącą przewagą, czyli starcie Lewicy z PiS

Rafał Kukla

Rafał Kukla nadal będzie stał na czele Gorlic. Dotychczasowy burmistrz ze sporą przewagą pokonał swoją jedyną kontrkandydatkę – Beatę Mikrut-Kawę. Frekwencja wyborcza w Gorlicach wyniosła wczoraj 47,72%.

42-letni gorliczanin jest członkiem partii politycznej Nowa Lewica i kandydował z komitetu wyborczego pod nazwą Wspólne Gorlice. Zdobył 6 987 głosów – 71,00%. O fotel burmistrza walczyła z nim Beata Mikruta-Kawa, reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość. Ma 53 lata i również mieszka w Gorlicach. Zagłosowało na nią 2 854 osób – 29,00%. Przed Rafałem Kuklą trzecia kadencja na stanowisku burmistrza.

– Z ogromną wdzięcznością pragnę podziękować Wam za zaufanie wyrażone w tegorocznych wyborach samorządowych. To ogromny zaszczyt i wyróżnienie, móc po raz kolejny reprezentować Państwa, pełniąc funkcję Burmistrza Miasta Gorlice w nadchodzącej kadencji.
Serdecznie gratuluję także nowo wybranym Radnym Rady Miasta Gorlice i mam nadzieję, że wspólnie będziemy działać na rzecz dalszego, dynamicznego rozwoju naszej małej ojczyzny. Dużo pracy jeszcze przed nami! – napisał Rafał Kukla w mediach społecznościowych.

Rafał Kukla zdobył także mandat radnego, z którego będzie musiał zrezygnować, obejmując urząd burmistrza. Z jego KW Wspólne Gorlice do rady dostali się: Robert Ryndak, Joanna Bubak, Maria Ludwin, Bogumiła Burkot i Krzysztof Jędrzejowski. Kontrkandydatka Kukli również znajdzie się w radzie, a wraz z nią PiS reprezentować będą: Robert Gryzik, Lidia Piotrowicz, Beata Szarowicz, Marian Abram oraz Ryszard Ludwin. Ponadto mandaty otrzymali Jolanta Dobek, Maria Piecuch, Ryszard Szarowicz, Małgorzata Miękisz-Muller, Marcin Schindler i Adam Piechowicz z KWW „Koalicja Gorlicka KGR”, a także Lucyna Jamro, Tomasz Zasowski i Beata Kalisz reprezentujący KWW Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej.

W galerii poniżej wyniki głosowania na Rafała Kuklę w poszczególnych komisjach. Wyniki z Nowego Sącza oraz gmin powiatu nowosądeckiego znajdziesz na dts24.pl.

fot. Rafał Kukla

Reklama