Gorlice. Przez dwa miesiące zmarło 29 chorych na COVID-19. Wśród nich 24 niezaszczepionych

apel, koronawirus, szpital w Gorlicach, Marian Świerz

Od października do gorlickiego szpitala trafiło 150 osób zarażonych koronawirusem. Spośród nich zmarło 29 pacjentów, w tym 24 niezaszczepionych. Do mieszkańców regionu apeluje zarówno dyrektor lecznicy, jak i władze samorządowe.

We wspólnym apelu starosty powiatu gorlickiego Marii Gubały i radnych powiatowych samorządowcy proszą mieszkańców o zaszczepienie się przeciw COVID-19. Jednocześnie informują, iż obecnie w regionie sądecko-gorlicko-limanowskim najgorsza sytuacja jest właśnie w gorlickim szpitalu. W lecznicy przebywa w stanie ciężkim obecnie stu pacjentów chorych na COVID-19. Jedenastu zarażonych koronawirusem jest podłączonych do urządzeń wspomagających oddychanie (stan na 26 listopada).

Oddział covidowy stale się powiększa o kolejne łóżka, co oznacza, iż miejsca na innych oddziałach drastycznie się zmniejszają. ,,Ograniczona jest znacząco możliwość leczenia mieszkańców w ciężkich stanach kardiologicznych, neurologicznych i onkologicznych” – wyjaśniają przedstawiciele gorlickiego samorządu.

apel, koronawirus, szpital w Gorlicach, Marian Świerz

Jak wynika z informacji dyrektora gorlickiego szpitala, do lecznicy trafia coraz więcej osób do 50 roku życia i są to przeważnie osoby niezaszczepione. Zarówna starosta Maria Gubała, jak i radni  powiatowi przypominają, iż noszenie maseczek (przez wszystkich, również osoby zaszczepione), trzymanie dystansu społecznego i dezynfekcja zmniejsza ryzyko zachorowania.

Dyrektor szpitala apeluje 

Wcześniej apel do mieszkańców regionu wystosował dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz. W piśmie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej placówki zachęca do zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Gospodarz lecznicy podkreśla, że szczepienia zwiększają odporność przeciw wirusowi i są wyrazem nie tylko naszej odpowiedzialności za siebie, ale także za tych, z którymi się spotykamy.

,,Dzięki wspólnej trosce możemy tę pandemię ograniczyć, a nawet zakończyć” – zwraca się do mieszkańców dyrektor szpitala. Jednocześnie dodaje, że około 95-98% pacjentów trafiających do placówek w regionie, to osoby niezaszczepione.

,,Rozszerzając łóżka covidowe radykalnie zmniejszamy szanse na leczenie szpitalne dla chorych niezakażonych koronawirusem. Niejednokrotnie są to pacjenci wymagający interwencji kardiologicznej, chirurgicznej, neurologicznej czy onkologicznej, dla których przesunięcie leczenia w czasie, drastycznie obniża szanse na powrót do zdrowia” – napisał w apelu szef gorlickiej lecznicy.

Kończąc apel stwierdził, iż granica wolności każdego człowieka kończy się w momencie, gdy istnieje zagrożenie wyrządzenia szkody drugiemu człowiekowi.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.