Gorlice kupią 3,5 tysiąca opasek odblaskowych!

Jak informuje Urząd Miejski w Gorlicach kolejny wniosek miasta uzyskał pozytywną ocenę. Mowa o realizację projektu mającego na celu podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie Gorlic.

WSB2020

Miasto uzyskało na ten cel grant w wysokości 5 tys. złotych w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi” ogłoszonego przez Zarząd Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Czytaj również: Seniorzy-sportowcy stanęli w szranki!

W sumie w ramach zadania przyznano niemal 300 grantów, o które starało się ponad 1100 różnych organizacji z całej Polski. Wśród nich znalazł się także projekt pn. „Gorlice – Miasto Światła – jesteśmy widoczni”

- Celem jest podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się pieszo i na rowerach, poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe - samozaciskowe opaski odblaskowe. Opaski będą posiadały dedykowany nadruk: „Gorlice – Miasto Światła – jestem widoczny”, wpisujący się w hasło promocyjne naszego miasta. Projekt jest skierowany do wszystkich przedszkolaków uczęszczających do gorlickich przedszkoli (publicznych jak i niepublicznych) oraz wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum, dla których organem prowadzącym jest Miasto Gorlice – czytamy na łamach Gorlice.pl.

Warto wiedzieć, że łącznie opaski odblaskowe otrzyma 3207 przedszkolaków i uczniów. Opaski odblaskowe będą dostępne także dla zainteresowanych mieszkańców, w tym seniorów.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.