Gołkowice: Kolejny informatyczny sukces uczniów

13 – letni Miłosz Winczowski, uczeń  VI klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach, odebrał z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty tytuł laureata konkursu programistycznego  „Małopolskie Baltie 2017” . A to nie jedyny sukces jaki ma na swoim koncie młodzież z gołkowickiej szkoły, która od początku istnienia konkursu aktywnie uczestniczy w każdej jego edycji.

Konkurs ten ma na celu rozbudzanie zainteresowań informatyką oraz wyłanianie uczniów utalentowanych w kierunku programowania – mówi Tadeusz Żurawski, nauczyciel matematyki i informatyki. – Uczniowie rywalizują w tworzenie programów używając jezyka Baltie, który choć przeznaczony jest dla młodych adeptów informatyki, daje takie same możliwości, jak bardziej zaawansowane języki programowania.

Zespół Szkół w Gołkowicach od początku istnienia konkursu aktywnie włącza się w jego ogranizację, zarówno na etapie powiatowym, jak i wojewódzkiem. – Chcemy, żeby nasza młodzież bez problemu poruszała się w świecie informatyki, to jeden z priorytetów naszej szkoły – podkreśla Tadeusz Żurawski. Uczniowie Szkoły w Gołkowicach regularnie biorą też udział w Międzynarodowym Konkursie programowania w Baltim.

Lista sukcesów gołkowickich uczniów jest rzeczywiście długa. W samym 2016 roku, aż dziesięcioro Zespołu Szkół brało udział w etapie krajowym konkursu. Byli to uczniowie szkoły podstawowej: Andrzej Zygmunt, Maksymilian Firlej, Sebastian Korona, Krzysztof Kudłacz, Marcin Krzak, Miłosz Winczowski, Krzysztof Kowalczyk, Patrycja Golonka oraz gimnazjum: Michał Cebula i Jan Gancarczyk. W tym samym roku, laureatem konkursu został uczeń Sebastian Korona, a finalistami uczniowie: Maksymilian Firlej, Krzysztof Kudłacz, Miłosz Winczowski, Marcin Krzak, Andrzej Zygmunt i Krzysztof Kowalczyk.

Z kolei rok wcześniej, trzech uczniów szkoły podstawowej – Sebastian Korona, Krzysztof Kudłacz i Andrzej Zygmunt – oraz dwóch uczniów gimnazjum:  Michał Cebula i Jan Gancarczyk – brało udział w finale międzynarodowym, zaś w 2014 roku uczeń Szkoły Podstawowej, Michał Cebula, brał udział w finale krajowym w Gdańsku oraz w finale międzynarodowym w Rzeszowie.

fot. Szkoła Podstawowa w Gołkowicach

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.