Gołkowice Górne. Płonęła foliowa cieplarnia

Wczoraj w Gołkowicach Górnych (gmina Stary Sącz) doszło do pożaru tunelu foliowego – cieplarni. O 17:42 na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Gołkowic oraz po jednym ze Starego Sącza i Gabonia.

Płonął obiekt o wymiarach ok. 30 x 7 metrów. Kiedy służby przybyły na miejsce, ogień obejmował około 40 m² tunelu. Strażacy w aparatach ochrony górnych dróg oddechowych ugasili pożar i sprawdzili cieplarnię za pomocą kamery termowizyjnej.

– Zniszczeniu uległo około 50 m² tunelu foliowego – informuje w rozmowie z naszą redakcją st.bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

26 strażaków walczyło z pożarem przez niemal godzinę. Przyczyną pojawienia się ognia były urządzenia grzewcze. Nie wiadomo jak duże straty ponieśli właściciele.

Jak zaznacza Paweł Motyka, tego typu pożary nie są częste. Obecnie jednak prawdziwą zmorą strażaków w naszym regionie są płonące trawy. właściwie codziennie funkcjonariusze PSP i druhowie OSP wyjeżdżają do kilku takich zdarzeń. Wciąż też pojawia się sporo pożarów sadzy, co związane jest z trwającym sezonem grzewczym.

fot. OSP KSRG Gołkowice Górne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.