Gol Czerwińskiego w eliminacjach do piłkarskiego raju. Wielki niedosyt.

Wczoraj Legia Warszawa odpadła z Ligi Mistrzów w III rundzie eliminacyjnej. Mistrzowie Polski wygrali prawdzie 1-0 z FK Astana (Kazachstan), ale w pierwszym pojedynku lepsi byli rywale zwyciężając 3-1. Wczoraj jedynego gola zdobył wychowanek Popradu Muszyna Jakub Czerwiński.

Renault2

Stoper warszawskiej drużyny na listę wpisał się w 76 minucie, precyzyjnym strzałem głową. Bramka dawała duże nadzieje na awans. Przy wyniku 2-0 to Legia cieszyłaby się z promocji do kolejnej rundy. Mimo dużej przewagi gospodarzy więcej goli w tym spotkaniu już nie padło. Na pocieszenie mistrzowie Polski zagrają w IV rundzie Ligi Europy.

Dla Czerwińskiego ten gol jest bardzo ważny. Ze względu na urazy stracił całą rundę wiosenną ubiegłego sezonu. Dopiero niedawno wrócił do pierwszego składu podopiecznych Jacka Magiery. W spotkaniu z Astaną był pewnym punktem w linii defensywne. W ekstraklasie w tym sezonie zagrał już całe spotkanie z Koroną Kielce (1-1) i z Sandecją Nowy Sącz (2-0).

Jakub Czerwiński urodził się 6 sierpnia 1991 roku w Krynicy-Zdroju. Pochodzi z niewielkiej wioski Milik, która położona jest przy granicy polsko-słowackiej, w gminie Muszyna. Jest wychowankiem Popradu Muszyna. Następnie był zawodnikiem Promienia Opalenica, Okocimskiego Brzesko, Termalica Bruk-Bet Nieciecza (I liga), Pogoni Szczecin (ekstraklasa) i od jesieni 2016 roku Legi Warszawa.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.