Gmina Chełmiec: ogień pochłonął autobus

Dziś rano w autobusie jadącym przez Ubiad (gmina Chełmiec) wybuchł pożar. Mimo szybkiej reakcji kierowcy oraz strażaków pojazd spłonął całkowicie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

wsb3

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 4.

Kiedy na miejsce przybyły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, płonący autobus całkowicie blokował skrzyżowanie z drogą prowadzącą w stronę Jelnej. Płomienie obejmowały cały pojazd.

Z relacji obecnego na miejscu właściciela autobusu wynikało, że kierowca wyjechał z bazy bez pasażerów i po przejechaniu niewielkiego odcinka poczuł dym. Okazało się, że w tunelu wentylacyjnym, biegnącym wzdłuż pojazdu wybuchł pożar. Kierowca starał się ugasić ogień, a kiedy zdał sobie sprawę, że jego działania nie są skuteczne, powiadomił straż pożarną i właściciela firmy przewozowej.

– Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany ciężkiej na palący się autobus. Kamerą termowizyjną sprawdzono garaż znajdujący się w bliskim sąsiedztwie pożaru, nie stwierdzając podwyższenia temperatury na kontrolowanym obszarze – relacjonują strażacy z PSP w Nowym Sączu.

Po ugaszeniu ognia sprawdzono spalony autobus za pomocą kamery termowizyjnej i po raz kolejny skontrolowano pobliski garaż.

Działania trwały ponad godzinę. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada pojazdu.

fot. PSP Nowy Sącz

Motocyklista w szpitalu po zderzeniu z osobówką w Łęce

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]