Georg Weiss: Byłem dyrygentem orkiestry, której… nie było

Georg Weiss: Byłem dyrygentem orkiestry, której… nie było

Georg Weiss, Genialni Lokalni Globalni

Gościem programu Genialni Lokalni Globalni Studia DTS jest Niemiec Georg Weiss, laureat 9. miejsca I edycji Rankingu GLG im. Danuty Szaflarskiej. Od 10 lat mieszka na Sądecczyźnie i prowadzi Miejską Orkiestrę Dętą w Starym Sączu.

Kiedy przyszedł na pierwszą próbę, zastał troje muzyków. Dziś zespół pod jego batutą liczy ponad 50 osób i cieszy się uznaniem nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. A na koncerty orkiestry bilety wyprzedają się na długo przed premierą. Ten odcinek GLG to opowieść o charyzmatycznym muzyku, miłości ponad granicami i… dlaczego Kasia lepiej brzmi niż Katarzyna;)

Oglądaj również inne odcinki programu Genialni Lokalni Globalni, w którym prezentujemy wybitnych Sądeczan działających na szeroko rozumianym polu kultury. Gośćmi Studia DTS byli już m.in. Bloger Jakub Steward, który odbiera porody w samolocie; Rasm Almashan, piosenkarka jemeńskiego pochodzenia; Michał Węgrzyn, reżyser filmowy czy  autorzy bestselleru „Nie jesteś skazanyRenata i Grzegorz Czerwiccy.

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama