Genialni Lokalni Globalni – edycja VI. Poznajmy finalistów – Aleksandra Świgut

Genialni Lokalni Globalni – edycja VI. Poznajmy finalistów – Aleksandra Świgut

Celem rankingu: Genialni Lokalni Globalni (GLG) im. Danuty Szaflarskiej jest także gromadzenie informacji o kulturalnych sukcesach Sądeczan w Polsce, Europie i na całym świecie. Przyjrzyjmy się bliżej finalistom rankingu.

Wśród finalistów jest także Aleksandra Świgut

 

To był znakomity rok 2023 świadczący o dynamicznie rozwijającej się karierze nowosądeczanki. Koncerty z Filharmoniami: Szczecińską, Podkarpacką, Helsingborg Symphony Orchestra, Opolską, Synfonia Varsovia, Orchestra Martyny Pastuszki, Orkiestra Sinfonia Baltica, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i Orkiestra Filharmonii Łódzkiej. Solowe i kameralne recitale w Filharmonii Narodowej, Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Gewandhaus w Lipsku, Musik und Kongreshalle w Lubece, Salle Liszt w Konserwatorium w Genewie a także podczas Festiwalu Polskiego w Melbourne na Federation Square. Stworzyła muzykę do spektaklu „Tańczyć Konrada” dla Teatru Wierszalin wystawionego w teatrze Kai w Tokio. W 2023 wydała dwie płyty: „Portraits of Nature” wspólnie z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i maestro Michałem Klauzą z muzyką Edwarda Griega oraz płytę solową z muzyką Fryderyka Chopina i własną kompozycją wykonaną na fortepianie historycznym Erard 1858. Płyta została
wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Została w roku 2023 pierwszą stypendystką programu Velotalent, wspierającego wybitne talenty z dziedziny kultury.

TUTAJ możesz wziąć udział w głosowaniu!

Czytaj też: Genialni Lokalni Globalni – edycja VI. Poznajmy finalistów – Agnieszka Świgut

GLG

Reklama