GDDKiA: silny wiatr oraz opady deszczu i śniegu utrudniają jazdę kierowcom

GDDKiA: silny wiatr oraz opady deszczu i śniegu utrudniają jazdę kierowcom

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed silnym wiatrem oraz opadami śniegu, deszczu i mżawki. Z utrudnieniami walczą obecnie 422 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania. Jednocześnie GDDKiA informuje, że wszystkie drogi są przejezdne.

Deszcz lub mżawka występują na terenie województwa pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Z kolei śnieg utrudnia jazdę na ternie województwa podlaskiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

Silne wiatry utrudniają jazdę na terenie województwa małopolskiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego, podkarpackiego oraz dolnośląskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu, na północy i wschodzie także deszczu ze śniegiem i śniegu; miejscami na Pomorzu opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów na północnym wschodzie oraz Pomorzu Gdańskim od 10 mm do 15 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 6 cm na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Temperatura maksymalna od 2 st. C na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Karpat, około 7 st. C w centrum, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni. Na przeważającym obszarze kraju porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h, nad morzem do 95 km/h, w Karpatach do 110 km/h i w Sudetach do 140 km/h. W górach lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

(PAP)

Share on twitter
Share on facebook