Galeria Marii Ritter i Wnętrza Mieszczańskie znów będą otwarte

Galeria Marii Ritter i Wnętrza Mieszczańskie znów będą otwarte

Po długiej przerwie filia muzeum okręgowego w Nowym Sączu – Galeria Marii Ritter oraz Stare Wnętrza Mieszczańskie – zostanie otwarta dla zwiedzających. Cztery pomieszczenia na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy Ritterów przy nowosądeckim rynku można będzie odwiedzić od soboty 10 lipca.

Na wyposażeniu wnętrz galerii znajduje się wiele pamiątek rodzinnych i eksponatów pochodzących z tej kamienicy oraz innych nowosądeckich domów. W pierwszym pomieszczeniu zobaczyć można monograficzną wystawę obrazów sądeckiej malarki Marii Ritterówny, a także elementy wyposażenia jej pracowni.

– Narożny salon „zielony” ma charakter XIX-wiecznego wnętrza biedermeierowskiego; dwudziestowieczne są w nim tylko portrety pędzla Marii Ritterówny. Następny, „biały” salonik wprowadza w atmosferę dawnych mieszkań. Wyposażony jest w lekkie meble, sprzęty oraz obrazy, m.in. płótna Feliksa Hanusza, jednego z pierwszych sądeckich malarzy z wykształceniem akademickim – opisują przedstawiciele Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Ostatnie pomieszczenie to sypialnia w stylu Ludwika Filipa, w której znalazły się wiedeńskie portrety dziadka i babci malarki – Feliksa i Józefy Ritterów.

Godziny otwarcia Galerii:
wtorek – czwartek: 10.00 – 15.00
piątek: 9.00 – 17.00
sobota, dni świąteczne: 9.00 – 14.30

fot. Piotr Droździk

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.