Frycowa. Na DK75 zderzyły się cztery pojazdy, w tym karetka

Na drodze krajowej nr 75 we Frycowej (gmina Nawojowa) zderzyły się cztery pojazdy: osobówka, dwa samochody dostawcze oraz karetka transportowa. Do zdarzenia doszło wczoraj (15 grudnia) około godziny 10:50. Przez jakiś czas droga była całkowicie zablokowana.

Jak informują strażacy, karetką transportową podróżowały cztery osoby – dwóch ratowników i dwie pacjentki. Ratownicy wysiedli z samochodu o własnych siłach i udzielali pomocy transportowanym osobom. Jedną ewakuowali poza karetkę, a druga przebywała w pojeździe pod opieką ratownika.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez usunięcie lewych drzwi przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Udzielono pomocy w ewakuacji osoby poszkodowanej – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

Uszkodzona karetka transportowa blokowała jeden pas ruchu, na drugim – w stronę Krynicy-Zdroju – znajdowały się pozostałe trzy pojazdy biorące udział w zdarzeniu. Podróżowali nimi sami kierowcy i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nawojowa odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach, przemieścili pojazdy na pobocze, dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i usunęli z jezdni elementy karoserii.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.