Firma ITA – najważniejsze informacje

Firma ITA – najważniejsze informacje

firma ITA

Już w starożytności zdawano sobie sprawę z tego, że poprawne pomiary różnych wielkości geometrycznych dają nieocenioną wiedzę i pozwalają tworzyć bardzo zaawansowane konstrukcje. W procesie produkcyjnym to właśnie pomiar odgrywa istotną rolę, ponieważ na podstawie jego wyników podejmowane są kluczowe decyzje związane z technologią i konstrukcja wyrobów. Dobór odpowiedniego rozwiązania pomiarowego, jego potencjalna automatyzacja wymagają specjalistycznej wiedzy i zrozumienia tego, co się dzieje w trakcie procesu pomiarowego dla konkretnej aplikacji. W tym przypadku szczególną rolę odgrywa wybór firmy, która specjalizuje się w tego typu wdrożeniach.

ITA – firma, której drugą nazwą jest dokładność i precyzja

ITA to polska firma, która od ponad dwóch dekad dostarcza na rynek zaawansowane rozwiązania z sektora metrologii przemysłowej oraz narzędzi skrawających dla firm obróbczych. Przedsiębiorstwo tworzy grupa doświadczonych inżynierów i specjalistów, którzy z powodzeniem wdrażają najbardziej skomplikowane projekty związane z doskonaleniem procesu kontroli jakości.

ITA nastawiona jest na ciągły rozwój. Współpracuje ona z uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi przy rozmaitych projektach badawczo-naukowych, których efektem jest opracowywanie nowych technologii dla przemysłu i nie tylko.

Dlaczego warto wybrać ITA?

Ponieważ to firma z ogromnym doświadczeniem, w której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w dziedzinie pomiarów i urządzeń pomiarowych. Oferta firmy jest bardzo kompleksowa – oprócz samej możliwości zakupu sprzętu lub zamówienia realizacji usługi wykonania pomiaru, można liczyć także na profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sprzętu.

Przedsiębiorstwo dysponuje czterema laboratoriami pomiarowo-badawczymi, w których wykonywane są nie tylko pomiary usługowe, ale również badania dla Klientów m.in. skanowanie 3D, pomiary twardości materiałów, badanie składu pierwiastkowego, pomiary nierówności i topografii powierzchni, badania i pomiary metodą tomografii komputerowej (CT) i wiele innych. Wyposażenie laboratoriów to ponad 85 urządzeń pomiarowych, wśród których jest wiele unikalnych na skalę kraju.

To co uwiarygadnia firmę ITA jako solidnego partnera dla polskiego przemysłu to Certyfikat Akredytacji Laboratorium Wzorcującego od Polskiego Centrum Akredytacji zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025. Dzięki akredytacji klienci mają ułatwioną ścieżkę przechodzenia audytów, w szczególności tych, które wykonywane są przez podmioty zewnętrzne.

Bardzo dużo firm krajowych, jak i zagranicznych postanowiło już zaufać ITA. Opinie klientów tej firmy na jej temat są bardzo pozytywne. Doceniają oni profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta, a także kompleksowość usług, które oferuje.

Wśród usług realizowanych przez ITA znajdują się także szkolenia z obsługi urządzeń. Ich program jest dostosowywany pod wymagania i potrzeby klienta, a w ich trakcie uczestnicy poznają podstawy metrologii oraz uczą się obsługiwać urządzenia pomiarowe, na których będą pracować. Zdecydowanie warto odwiedzić stronę tego przedsiębiorstwa i zapoznać się z jego pełną ofertą.

Artykuł partnera.

Czytaj również: OC Lancii – czy niska popularność oznacza tanie ubezpieczenie?