Finałowa dziesiątka plebiscytu. Hubert Zaręba Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny?

Finałowa dziesiątka plebiscytu. Hubert Zaręba Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny?

Hubert Zaręba, podnoszenie ciężarów, plebiscyt

Przed nami kolejna sylwetka zawodnika, który znalazł się w finałowej dziesiątce plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz. Głosowanie trwa do 16 lutego.

Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz.
Inne pasje obok sportu: Zdrowy tryb życia, dieta. Sport pochłania mnie bez reszty.
Największy sportowy sukces w karierze: Srebrny medal podczas Mistrzostwo Europy w trójboju siłowym 2022 w kategorii junior do 66 kg (w tym, w poszczególnych bojach tzw. małe medale: przysiad – srebro, wyciskanie leżąc – srebro, martwy ciąg – złoto). Nie mogę też nie wspomnieć o moim rekordzie Polski w kategorii junior do 66 kg, który jest również rekordem dla seniorów – przysiad 211,5 kg. Dużym sukcesem jest także brąz w Mistrzostwach Europy w trójboju siłowym klasycznym 2022 rok w kategorii junior do 66 kg ( jw.: przysiad – złoto, wyciskanie – srebro).
Sportowe plany na 2023 rok: Start w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski i Mistrzostwach Europy w trójboju.
Od kiedy trenuje swoja dyscyplinę: Trójbój uprawiam od 6 lat, a swój pierwszy start zaliczyłem 4 lata temu.
Kto był pierwszym trenerem, a kto jest obecnie: Na początku trenowałem sam, a od 2018 roku jestem zawodnikiem Klubu Studio Mocy pod opieką trenera Grzegorza Mikuły.
Kto zaprowadził na pierwszy trening, kto zaszczepił ten sport: Pierwsze aktywności sportowe z inicjatywy rodziców, a później poszukiwania własne, w wieku 15 lat zacząłem przygodę z siłownią.
Sportowy idol: Nie lubię słowa idol, ale dobrym przykładem wzoru sportowca mógłby być trójboista Jarosław Olech.
Sportowy cel: Poznanie swoich możliwości i wykorzystanie potencjału w nowej kategorii wiekowej. Od tego roku jestem seniorem. Jak każdy sportowiec chciałbym reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i ustanawiać nowe rekordy.

Fot: Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook