Ewa Brzeska brązową medalistką Mistrzostw Polski

W Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Iroman 70.3, w którym udział wzięła studentka II roku  fizjoterapii  na nowosądeckiej PWSZ  – Ewa Brzeska, córka Agnieszki i Tomasza Brzeskich. Ewa zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal.

Zawody odbyły się pod koniec wakacji, ale wiadomość o sukcesie przyszła niedawno – opowiada mama Ewy, Agnieszka. – Trochę to dziwne, ale tak się stało. Niemniej jednak bardzo się cieszymy z tego sukcesu, który jest niezwykle niespodziewany. Nie muszę mówić, jak bardzo zaskoczona była córka. W czym jest dobra? W każdej konkurencji czuje się dobrze.

W mistrzostwach, w kategorii do 24 lat startowało 20 zawodniczek. Ewa Brzeska startując w IROMAN 70.3 na dystansie 1,9 km pływania; 90 km – jazdy na rowerze, oraz 21,1 km biegu osiągnęła czas 5 godz. 42 minuty.

Warto dodać, że Ewa Brzeska podczas Mistrzostw Świata w SkiAlpiniźmie (narciarstwie wysokogórskim) we włoskim Piancavallo. reprezentując Polskę indywidualnie zajęła 7 miejsce, a w sztafecie wraz z kolegami z reprezentacji zajęła 5 miejsce na świecie.

Sport jest dla mnie przede wszystkim zabawą i przygodą – mówi Ewa. – Ciągle szukam nowych wrażeń, które dostarczają mi dużej dawki adrenaliny. Lubię nowe wyzwania i uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia. Wszystko zależy od naszego nastawienia do postawionego przed nami wyzwania.