Europoseł Beata Szydło odwiedzi region. Będzie walczyć o głosy sądeczan

Europoseł Beata Szydło odwiedzi region. Będzie walczyć o głosy sądeczan

Była premier i europoseł Beata Szydło ponownie odwiedzi nasz region. Jej wizyta związana jest ze zbliżającymi się wyborami do europarlamentu.

Beata Szydło, tak jak przed pięciu laty, została jedynką listy małopolsko-świętokrzyskiej Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu. Tuż za nią uplasował się sądecki poseł Arkadiusz Mularczyk. W 2019 roku była premier Polski uzyskała najlepszy wyniki w historii wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zagłosowało na nią ponad pół miliona Polaków. Nic dziwnego zatem, że prezes Jarosław Kaczyński zdecydował się ponownie postawić na byłą szefową rządu.

Europoseł w naszym regionie gości niemal każdego roku – brała udział w dożynkach w Korzennej, odwiedzała sądeckie firmy oraz ostatnio – w kampanii poprzedzającej wybory samorządowe – wspierała Iwonę Mularczyk z PiS, która starała się o fotel prezydenta Nowego Sącza.

– To są niezwykle istotne wybory, ponieważ będziemy decydowali o przyszłości naszych lokalnych samorządów i o tym, jak będzie rozwijało się miasto, powiat, województwo. Ale te wybory są również bardzo istotne w kontekście tego, co dzieje się w naszym kraju i w Europie. Te decyzje, które zapadają w Brukseli, dotyczące funkcjonowania m.in. takich programów jak Zielony Ład, powodujące podwyżki cen energii, konkretne problemy dla ludzi, wpływające np. na duże wydatki, które będą musieli ponosić mieszkańcy w związku z dostosowywaniem swoich domów do wymogów dyrektyw unijnych, będą wpływały na funkcjonowanie samorządów – podkreślała wówczas Beata Szydło.

Teraz była premier spotka się z dziennikarzami 20 maja o godzinie 16.30 pod jednostką wojskową w Wojnarowej, by porozmawiać o: Zielonym Ładzie, podwyżkach cen, trasie kolejowej Podłęże-Piekiełko, jednostkach wojskowych i obronności za czasów PiS.

Początkowo konferencja miała się odbyć w Nowym Sączu przed amfiteatrem Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu, jednak miejsce i godzina zostały zmienione.

Czytaj także: Genowefa Jurczak urodziła się w 1924 roku. Świętowała niezwykły jubileusz

Fot. Adrian Maraś

Reklama