Trzydzieści pięć lat - wieku kwiat!
Ale żyj nam Ergo, póki żyje świat!
Prowokuj do śmiechu, myślenia i łez
I miej z tego radość!
                                      Życzy  -  De-Te-eS 😉

W  sobotę nowosądecki kabaret Ergo świętował jubileusz 35-lecia swojej działalności artystycznej. Panowie i Panie - Ergonauci od 1983 roku bawią, wzruszają, zmuszają do myślenia i budzą poczucie humoru uśpione codzienną gonitwą przez szarą rzeczywistość.

wsb3

Leszek Bolanowski, Olga Bolanowska, Ewa Dubińska, Paweł Ferenc, Andrzej Józefowski, Krzysztof Biel,  Małgorzata Biel,  Franciszek Palka i Marek Czechowski zapracowali wspólnie na trzy samodzielne krążki (Krucjata do Europy 1996; Z życia Sarmatów 2003; Inna rasa: Polacy 2011) oraz na piękną kolekcję laurów przywiezionych z festiwali i przeglądów ("Złoty Róg"  - Zakopane 1984, dwukrotne podium  krakowskiej PAKi,  "Złoty Laur Pogórza" -Tarnów 1986, pierwsza nagroda Przeglądu Kabaretowego KOSA w Rzeszowie,  trzecie miejsce Biesiad Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim i zwycięstwo na festiwalu SKAT).

Na jubileuszowym koncercie z okazji 35-lecia na  widownię i na scenę Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zaproszono najbliższych przyjaciół kabaretu. Jak zwykle były powody do śmiechu i do wzruszenia, a po koncercie - pożegnanie z nadzieją na kolejne spotkanie.

Kabaretowe rendez-vous z Ergo można przeżyć nie tylko w układzie: scena  - widownia. Co roku  satyrycy zapraszają swoich sympatyków na plenerowe towarzysko-artystyczne biesiady w Feleczynie "przy żywej muzyce, przy żywych ekscesach scenicznych oraz z ciągle żywymi (!) członkami zespołu".

Ci, którym apetyt na ambitną satyrę utrzymuje się przez okrągły rok na poziomie prowokującym do wyjścia z domu powinni bacznie śledzić  TEN ZAKĄTEK SIECI  i skorzystać z zaproszenia na kolejną biesiadę, bo przecież...

Brak radości łupie w kościach

Świat bez śmiechu -  niewart grzechu

Gdy pod ręką Ergo piosenka

Paranoję można znieść 😉

zdjęcia: Marcin Ferenc;  www.studiomigafka.pl

 

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.