Emilian Kamiński odwiedził Nowy Sącz

Emilian Kamiński odwiedził Nowy Sącz

Czym się różni świat kobiet od świata mężczyzn? Różnic jest bardzo wiele, a przekonywał o tym w Małej Galerii Emilian Kamiński.

Aktor stanął „W obronie jaskiniowca” bo tak zatytułowany był spektakl, który dla sądeckiej publiczność przedstawił. Opowiadał o zawiłościach relacji damsko – męskich, które pomimo upływu tysięcy lat od epoki, w której żyli hominidzi wciąż są bardzo podobne. Mężczyzna poluje, a kobieta jest zbieraczką. Jak to sprawdzić? Wystarczy pójść z obojgiem na zakupy lub zajrzeć do ich szaf.

– Nie wiem czy zdają sobie państwo sprawę jaka to jest wielka przyjemność, kiedy człowiek wchodzi do schludnego pomieszczenia pracowniczego wykonywać swój wyuczony zawód, a tu jeszcze życzliwa widownia wita go brawami. To taka przyjemność, że wejdę jeszcze raz – mówił do zebranych gości aktor.

W komedii aktor podjął  polemikę na temat stereotypów związanych z kobietami, mężczyznami oraz małżeństwem. Występ był typowym one man show, a na scenie towarzyszył mu tylko jeden rekwizyt w postaci krzesełka. Swoim występem aktor udowodnił, że choć od czasów prehistorycznych zmieniło się bardzo wiele, to wciąż jesteśmy tacy sami. I choć było wiele żartów i uśmiechu, to każdy mógł odnaleźć w przedstawieniu odrobinę prawdy o samym sobie i trochę zastanowić się nad tym, czemu sposób postrzegania świata jest tak odmienny z perspektywy panów i pań.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Małego Festiwalu Form Artystycznych w sądeckiej Małej Galerii.

– Wszyscy wiemy jak życie wygląda, a teatr powinien mieć swoje zadanie misyjne. Ma sprawiać, że ludzie ze spektaklu wychodzą z naładowanym akumulatorem. To jest dla mnie bardzo ważne – powiedział na zakończenie Emilian Kamiński. Opowiedział także o anegdotę o góralach, zaprosił do Teatru Kamienica, a od organizatorów spotkania otrzymał pamiątkowy obraz.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w Małej Galerii :

Andrzej Szarek – happening
9 listopada (czwartek), godz. 18:00

Stanisław Kortyka – malarstwo
16 listopada (czwartek), godz. 18:00

Andrzej Dudek-Dürer – performance
23 listopada (czwartek), godz. 18:00

Podsumowanie XXV MFFA
1 grudnia (piątek), godz. 18:00

Share on twitter
Share on facebook