Eksplozja sądeckich talentów czyli XXII Koncert w Wirydarzu

Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca kolejny koncert w Wirydarzu z cyklu „Sądeckie Talenty”. W tym roku czerwcowy wieczór będzie można spędzić w doborowym towarzystwie młodych wokalistów, kwintetu smyczkowego, chóru i grupy teatralnej. Zapowiada się wieczór pełen wrażeń artystycznych. 

wsb3

Koncerty w Wirydarzu organizowane są z inicjatywy Fundacji im. Dra Jerzego Masiora w Nowym Sączu od 2007 roku i zawsze gromadzą nie tylko najciekawszych sądeckich artystów, ale również całe rzesze sądeczan. Fundacja promuje młodych utalentowanych ludzi oraz wspiera ich rozwój. Wielu z uczestników koncertów dziś możemy oglądać na ogólnopolskich scenach muzycznych i teatralnych.

Przed nami XXII koncert z cyklu „Sądeckie Talenty” i prezentacja kolejnej grupy utalentowanych młodych artystów. W tym roku na scenie będzie można zobaczyć:

  • Irenę Michalską
  • Jadwigę Kondracką
  • Kwintet smyczkowy
  • Ekstremalną Grupę Teatralną
  • Chór Kameralny Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st.

Zaprezentują oni najpiękniejsze utwory z repertuaru: Vivaldiego, Bułata Okudżawy, Stanisława Balińskiego, Charles Dancla, Arvo Parta oraz J.S. Bacha.

Koncert będzie ucztą nie tylko dla ucha, ale również dla oka. Towarzysząca mu wystawa prac plastycznych autorstwa Karoliny Hebdy, Magdaleny Horowskiej, Natalii Szmit i Piotra Brdeja z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników rękodzieła.

Po koncercie, tradycyjnie zapraszamy do rozmów z młodymi artystami – można wtedy dopytać ich o osiągnięcia, zainteresowania, pasje i plany, a także zakupić niektóre wystawiane prace plastyczne – mówi Prezes Fundacji Józef Kaczmarczyk.

Koncert rozpocznie jak zwykle Anna Kożuch, która wykona  „Piosenkę sądecką” sł. Jerzy Masiora muz. Aleksander Porzucek. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Nowosądecki Marek Pławiak oraz Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.  Patronat medialny sprawuje DTS 24.

Zapraszamy 17 czerwca (niedziela) 2018 r. o godz. 19:00 do wirydarza oo. Jezuitów przy ul. Piotra Skargi 10 w Nowym Sączu. Koncert poprowadzą: Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak. WSTĘP WOLNY!

fot: Joanna Korzeń

 

 

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]