„Echo Pogórza” i cała prawda o zdalnym nauczaniu

Echo Pogórza SP Gródek nad Dunajcem

Niedawno grupa nastolatków zaskoczyła nas, wychodząc z inicjatywą otworzenia naszych łam na młodych ludzi. Przekonała, że warto pozwolić im działać i tak zrodził się projekt DTS Young, którego rozwój właśnie staje się udziałem Czytelników „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” i dts24.pl. Nie było to jednak jedyne zaskoczenie, jakie czekało nas ze strony młodzieży w tym miesiącu. Zainspirowani naszą luźną propozycją, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem przygotowali specjalne wydanie gazetki szkolnej „Echo Pogórza”.

W grudniu ubiegłego roku na dts24.pl ukazał się artykuł, w którym opisywaliśmy ewenement w skali kraju, a może nawet i świata. Bo która dziś szkoła w dobie Internetu, może pochwalić się gazetką, wydawaną w papierowej wersji, nieprzerwanie od 25 lat? I ten właśnie jubileusz, obchodzony przez redakcję „Echa Pogórza” ze Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem stał się przedmiotem naszych refleksji w tekście: Kiedy ksero się zmęczy. Nie przypuszczaliśmy jednak, że te nasze wynurzenia i mimowolnie rzucone pomysły młodzi zechcą podchwycić i, co więcej, zrealizować. Zaskoczenie było tym większe, że zdalne nauczanie, kiedy wszystko można załatwić on-line, w ogóle nie zachęcało do takiej intelektualnej aktywności.

Echo Pogórza Gródek

We wspomnianym tekście luźno zaproponowaliśmy: „A dla szkolnych redaktorów mamy pomysł na wydanie specjalne „Echa Pogórza”. Przygotujcie dodatek nadzwyczajny gazety pod tytułem „Nasz pamiętnik z czasów zdalnego nauczania”. Pierwszy raz w historii uczycie się, nie spotykając w klasach. Utrwalcie ten moment w waszych wspomnieniach, wydajcie to przed końcem roku, a w ramach promocji numeru zorganizujcie spotkanie redakcyjne dla całej szkoły. DTS z pewnością przyjedzie na takie spotkanie. Już się wpraszamy!”.

Tuż przed końcem roku szkolnego na biurko redaktora naczelnego „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” Wojciecha Molendowicza trafiła prawdziwa perełka. To wydanie „Echa Pogórza” z pewnością przejdzie do historii!!!

 

A że słowo się rzekło, redakcja DTS zdążyła w ostatni dzień nauki odwiedzić młodych dziennikarzy ze szkoły w Gródku nad Dunajcem. W Urzędzie Gminy uczniów ugościł wójt Józef Tobiasz, chwaląc ich talent i wytrwałość, a Annie Górskiej, która od lat sprawuje opiekę nad młodymi redaktorami, wręczył list gratulacyjny. Dziennikarze DTS przeprowadzili z kolei pogadankę ze swoimi młodszymi kolegami po fachu, przybliżając im meandry tego zawodu na kolejnych szczeblach kariery, która niewątpliwe stoi przed redaktorami „Echa Pogórza”. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.