Dziś więcej policyjnych patroli na drogach

Dziś więcej policyjnych patroli na drogach

policjanci

Dzisiaj w całej Polsce na drogach można spotkać większą liczbę policyjnych patroli niż zazwyczaj. Funkcjonariusze prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Celem dzisiejszej akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli osób, które w przypadku wypadków drogowych są najbardziej narażone.

– Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Głównymi przyczynami tych zdarzeń jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych – zaznaczają policjanci.

W związku z powyższym dziś funkcjonariusze szczególnie skupią swą uwagę na przejściach dla pieszych i innych miejscach, w których najczęściej dochodziło do potrąceń. Jak przypominają mundurowi, kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych i zmniejszać prędkość. Jednak nie tylko kierujący muszą być czujni. Ważne by piesi byli ostrożni podczas przechodzenia przez jezdnię czy torowisko.

W niebezpiecznych sytuacjach drogowych mocno narażonymi osobami są też rowerzyści. Większość wypadków z ich udziałem spowodowanych jest nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu, ale też nieprawidłowym przejeżdżaniem przejazdu dla rowerów.

Kierowcy, zbliżając się do takiego przejazdu, zobowiązani są zachować ostrożność, ale też ,,ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe”.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Znów nadciągają burze z gradem. Jest ostrzeżenie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.