Dziewczyny z Grybowa zajęły trzecie miejsce w Polsce

Dziewczyny z Grybowa zajęły trzecie miejsce w Polsce

Izabela Grzesiak, Paulina Migacz i Julita Forczek to uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zajęły one III miejsce w finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”organizowanej przez ZUS. Laureatki oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych odebrały także indeksy na uczelnie wyższe.

Aby dotrzeć do ogólnopolskiego etapu dziewczyny musiały napierw pokonać przedstawicieli 19 najlepszych szkół w Małopolsce. Z kolei w finale ogólnopolskim rywalizowali ze sobą uczniowie z  ponad 20 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Dla Zespołu Szkół Zawodowych im Stanisława Staszica to już trzeci start w ogólnopolskim finale. W zeszłym roku drużyna reprezentująca szkołę dotarła do II etapu finałowego, a dwa lata temu zdobyła III miejsce na podium.  W tym roku komitet konkursowy do udziału w finale zaprosił dodatkowo uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu, w składzie: Kinga Kunicka, Szymon Zając i Maria Kulig.

Laureaci olimpiady oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych takich jak: laptopy, czytniki ebooków, tablety, odebrali także indeksy na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” (wcześniej konkurs pod tą samą nazwą) jest elementem Lekcji z ZUS. To projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

fot. organizatorzy

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama