Dziewczyna z telewizji. Nadal maluję paznokcie na różne kolory

Rozmowa z Jadwigą Nalepą – studentką architektury, kiedyś „Jadzią” z programu „Duże Dzieci”

– Co słychać u Jadzi Nalepy – uroczej dziewczynki z Łukowicy, która była gwiazdą programu „Duże Dzieci”?

– Od czasu programu minęło już wiele lat i też dużo się w moim życiu zmieniło i wydarzyło dobrych rzeczy. Skończyłam II LO w Nowym Sączu o profilu mat-fiz-ang, a obecnie jestem studentką trzeciego roku architektury. Powoli trzeba już zacząć myśleć o zbliżającej się obronie pracy inżynierskiej. W wolnym czasie bawię się z moim kotem, rysuję na tablecie graficznym, gram na gitarze i czytam mnóstwo książek, bo jestem też od kilku lat recenzentką literatury dla dzieci i młodzieży w Radio Kraków razem z panią Barbarą Gawryluk.

– Z Twojego Facebookowego profilu wynika, że studiujesz… architekturę na Politechnice w Mediolanie. Skąd te Włochy? Skąd architektura?

– Owszem, studiuję architekturę na Politechnice Mediolańskiej, w ramach Erasmusa. Moją uczelnią macierzystą w dalszym ciągu jest wymarzona Politechnika Krakowska. O architekturze zaczęłam myśleć już w gimnazjum. W liceum zaczęłam chodzić do szkoły rysunku Format Studio w Nowym Sączu, żeby przygotować się do egzaminu wstępnego na PK. Od zawsze miałam zainteresowania zarówno matematyczne, jak i humanistyczne, a do tego chciałam mieć zawód, który będzie się w jakiś sposób wiązał z rysunkiem. Uwielbiam projektować. Od dziecka marzył mi się tytuł inżyniera. Stąd architektura. Zaczynając studia, wiedziałam też, że chciałabym skorzystać z możliwości wyjazdu za granicę. Włochy pokochałam już dawno temu, a wszystko zaczęło się od mojego pierwszego wyjazdu do Florencji. Studiowanie na Politechnice Mediolańskiej to dla mnie ogromne wyróżnienie i wspaniała przygoda. Miałam możliwość wyboru swoich kursów oraz poznania innego podejścia do studiowania architektury. W Mediolanie w szczególności skupiłam się na dziedzinie, jaką jest konserwacja zabytków i na tym wszystkim, co się z nią wiąże. Nauczyłam się wielu wartościowych rzeczy i wiem, że wybór tej uczelni był świetną decyzją.

– Po programie nie miałaś zapędów, żeby wybrać w przyszłości kierunek związany z mediami? (…)

To tylko fragment rozmowy. Całość w specjalnym wydaniu DTS SĄDECZANKA:  

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.