Dzień monodramów

Dzień monodramów

Środa to dzień monodramów podczas XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury.

Jako pierwszy wystąpił Mieczysław Filipczyk, aktor teatru im. B. Barbackiego, w sztuce Samuela Becketta “Ostatnia taśma Krappa”. To opowieść o starym człowieku, samotnym, który w dniu swoich urodzin chce nagrać kronikę opisującą miniony rok. To również rozliczenie się ze swoim życiem, błędami, niespełnionymi marzeniami, miłością. Któż z nas nie ma takich momentów?

Drugi monodram to “Frida., czyli życie, sztuka, rewolucja. Spektakl inspirowany jest życiem i twórczością Fridy Kahlo, która była kobietą żyjącą z bólem, cierpieniem po wypadku i miłością do malarza Diego Rivera. Mimo wielu nieszczęść nigdy nie straciła radości życia. Jej talent spowodował, że była jedną z najważniejszych artystek XX wieku,a w Ameryce Łacińskiej jest uważana za najbardziej znaną artystkę meksykańską. Jej prace zostały ogłoszone przez rząd meksykański jako „narodowy skarb”.
Monodram „Frida” to wyjątkowy wizualnie spektakl ze znakomitą muzyką i wspaniałymi obrazami. To spektakl z pogranicza teatru i wideo art, który wyreżyserował Jakub Przebindowski, który jest również autorem scenariusza.
W roli tytułowej wystąpiła Martyna Kliszewska.

Czwartek to przedstawienie “O czerwonym kapturku i księżniczce na ziarnku grochu”. Początek godz. 11.00 oraz 17.00.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.