Dyrektor MOK Dawid Listos po miesiącu pracy złożył wypowiedzenie

Do naszej redakcji dotarła informacja o tym, iż wybrany końcem stycznia br. dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dawid Listos zrezygnował ze swojego stanowiska. Wypowiedzenie miał złożyć początkiem marca. Te zaskakujące doniesienia potwierdził w rozmowie z naszą redakcją były już dyrektor MOK. 

wsb3

– Tak, potwierdzam, złożyłem wypowiedzenie 12 marca. Nie jestem w stanie zgodzić się z wizją polityki kulturalnej prezydenta Ludomira Handzla i z metodami jej realizacji – mówi krótko Dawid Listos.

Przez wiele lat Miejskim Ośrodkiem Kultury kierowała Marta Jakubowska, którą nowe władze miasta odwołały ze stanowiska w grudniu 2018 roku. Później przez kilka miesięcy obowiązki szefa placówki pełniła kierowniczka działu administracyjno-finansowego MOK Katarzyna Luksa. Pod koniec ubiegłego roku zastąpiła ją Anna Bednarczyk-Maśko.

Konkurs na nowego dyrektora ośrodka kultury ogłoszono w grudniu ub. Wygrał go Dawid Listos – animator kultury z wykształcenia, ale i z pasji. 12 lat przepracował w nowosądeckiej Małej Galerii, w której organizował koncerty muzyczne oraz inne wydarzenia artystyczne, w tym spektakle teatralne oraz monodramy z udziałem największych gwiazd polskiej sceny.

Podczas swojej kariery zawodowej był również realizatorem zadań związanych z organizacją corocznych edycji Małego Festiwalu Form Artystycznych. Jako pasjonat teatru zapoczątkował też w Małej Galerii, znane miłośnikom tego tematu „Wieczory Teatralne”, podczas których oglądać można było najwybitniejsze realizacje Teatru Telewizji. W młodości związany był z Teatrem Robotniczym im. Bolesława Barbackiego oraz Teatrem NSA w Nowym Sączu.

Dawid Listos końcem stycznia wygrał konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i decyzją władz miasta Nowego Sącza 1 lutego został powołany na stanowisko szefa placówki. Pracę rozpoczął w pierwszym tygodniu lutego. 12 marca złożył wypowiedzenie.

– Ostateczną decyzję podjąłem po rozmowie z dyrektorem Marcinem Porębą, po której zdałem sobie sprawę z tego, że Miejski Ośrodek Kultury nie będzie autonomiczną placówką, a ja nie będę jako dyrektor miał żadnej mocy decyzyjnej” – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Dawid Listos.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Biura Prasowego ratusza, odpowiedź nie nadeszła. Przed południem kontaktowaliśmy się również z dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury w Nowym Sączu Marcinem Porębą, bezskutecznie. Zatem temat będzie kontynuowany.

Fot.:MOK

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]