Dwa wypadki motocyklów. W akcji Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Dwa wypadki motocyklów. W akcji Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Wczoraj około godziny 11. w Chełmcu na ulicy Krakowskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel oraz motocykla Suzuki. Poszkodowanemu motocykliście udzielał pomocy lekarz, który najechał na zdarzenie. 

Oplem podróżowały trzy osoby dorosłe, które nie odniosły żadnych obrażeń. Kierowca jednośladu został przetransportowany do sądeckiego szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego.

Jak relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu, z motocykla nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Pojazdy blokowały część skrzyżowania. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oceny stanu poszkodowanego oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

– Ze względu na wyciek paliwa oraz brak dostępu do akumulatora, motocykl postawiono na koła. Rozłączono klemy akumulatora, a rozlane płyny zasypano sorbentem. Po przybyciu na miejsce zespołu wypadkowego Policji i zakończeniu czynności dochodzeniowych, motocykl usunięto na najbliższy parking. Samochód osobowy został zabrany przez lawetę. Na tym działania trwające ponad dwie godziny zakończono – informują strażacy.

Tego samego dnia o 17.40 doszło do kolejnego wypadku z udziałem motocykla w gminie Chełmiec. W miejscowości Trzetrzewina samochód osoby marki Renault zderzył się z motocyklem marki Yamaha. Kierowca jednośladu z poważnymi obrażeniami został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie.

Renault znajdował się częściowo na zjeździe do prywatnej posesji. Motocykl leżał w rowie po drugiej stronie drogi.

– Osobę poszkodowaną przekazano przybyłej załodze karetki Pogotowia ratunkowego. Odłączono klemy akumulatorów w pojazdach, zorganizowano objazd zablokowanego odcinka drogi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR. Lądowisko przygotowano na drodze w bezpośrednim sąsiedztwie zdarzenia. Po przybyciu LPR na miejsce zdarzenia poszkodowany został przeniesiony do śmigłowca i przetransportowany do szpitala w Krakowie – relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Sądecka policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności i przebieg zdarzenia. Działania strażaków trwały prawie cztery godziny. Droga była całkowicie zablokowana. Do zakończenia akcji miejsce wypadku zabezpieczali druhowie z OSP Krasne Potockie.

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.