Drugi sparing Sandecji: druga porażka, na razie bez gola

Sandecja w sparingu z GKS Katowice. Fot. archiwum Sandecja.pl

W drugim sparingu w okresie przygotowawczym pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz przegrała na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Przed tygodniem podopieczni Dariusza Dudka ulegli ekstraklasowej drużynie Piast Gliwice 0-3. Wówczas sądeczanie mieli bardzo duże problemy kadrowe. Dzisiaj w konfrontacji z pierwszoligowym beniaminkiem Sandecja znowu nie potrafiła zdobyć gola. Rywale wygrali 1-0. Drużyna prowadzona przez Dariusza Dudka jest w dużej przebudowie i na pewno potrzebuje sporo czasu na zgranie. Jednak do rozpoczęcia kolejnego sezonu zostały już tylko trzy tygodnie.

GKS KATOWICE – SANDECJA NOWY SĄCZ 1:0 (0:0)

1:0 Boczek 51 (samobójcza).

Sandecja: Szymon Tokarz – Kamil Słaby (46′ Jakub Wawszczyk), Sebastian Rudol, Michal Piter-Bučko (46′ Tomasz Boczek), Rafał Kobryń (46′ Adrian Basta) – Dawid Błanik (46′ Robert Prochownik), Bartłomiej Kasprzak (46′ zawodnik testowany), Michał Walski, Jakub Zych (75′ Oliwier Sandera), Dawid Wolny – Svetoslav Dikov (75′ Arkadiusz Orzeł).

W pierwszej połowie to Sandecja posiadała przewagę. Dobrych okazji nie wykorzystali niedawno pozyskani zawodnicy: Dawid Wolny i Svetoslav Dikov. Po zmianach w drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Gospodarze wygrali po samobójczym trafieniu Tomasza Boczka.