Druga wygrana sądeckich koszykarzy

Zespół STK Wikar w III lidze, po zaciętej walce oraz dużych emocjach, w drugim meczu wygrał po raz wtóry, co daje trzecie miejsce w tabeli.

III liga mężczyzn
STK Wikar Nowy Sącz – UKS Regis Wieliczka 66 : 63 (15:15, 18:18, 18:12, 15:18)
Sędziowali: Robert Romanowski oraz Sabina Kosakowska.

STK Wikar: Grzegorz Berowski 19 (1×3), Adam Strzelec 12 (2×3), Tomasz Obrzut 11 (1×3), Marcin Strzelec 10 (1×3), Maksymilian Sławecki 8, Arkadiusz Konieczny 4, Jakub Ferenc 2, Jakub Zarzeka, Łukasz Garbacz, Krzysztof Szary, Mateusz Fałowski.
UKS Regis: Jakub Rybicki 19 (2×3), Tomasz Nykaza 16 (1×3), Jakub Dyngosz 10 (2×3), Piotr Dawiec 8 (1×3), Paweł Fleszar 8, Sebastian Ferenczak 2, Bartłomiej Łokas, Bartosz Kozioł, Tomasz Windak, Wojciech Jędrzejczyk, Julian Ciszewski.
To było ciekawe spotkanie. Oba zespoły postawiły na atak dlatego nie brakowało szybkich i efektownych akcji. Mecz nie był łatwy dla doświadczonych zawodników z Nowego Sącza. Po drugiej stronie boiska stali bowiem brązowi medaliści Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Młodość okazała się trudna do pokonania, ale się udało. Pierwsza kwarta to walka kosz za kosz, co zakończyło się remisem 15:15. Druga część meczu to szybsza gra sądeczan, którzy po celnych rzutach Marcina Strzelca oraz Grzegorza Berowskiego prowadzili 31:17. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą. Chwila rozluźnienia spowodowała, że tuż przed przerwą lepsi byli rywale prowadząc 33:31. Na szczęście po punktach Marcina Strzelca znów był remis. Po przerwie mecz lepiej rozpoczęli sądeczanie, którzy szybkimi atakami oraz po celnych rzutach braci Strzelców czy Maksa Sławeckiego objęli prowadzenie 45:36. Młodzi koszykarze z Wieliczki nie odpuszczali i na parkiecie wciąż trwała zacięta walka o każdą piłkę. Zespół z Nowego Sącz już do końca kontrolował przebieg meczu inkasując komplet punktów.