Dziś tuż po godzinie 14.00 w Mokrej Wsi (gmina Podegrodzie) doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty. 33-latek na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem, wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować.

wsb3

- Poszkodowany mężczyzna znajdował się w rowie bez oznak życia. Motocykl znajdował się około 20 metrów dalej na następnym przepuście. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydostano poszkodowanego z rowu oraz rozpoczęto resuscytację krążeniowo - oddechową. Podpięto AED do poszkodowanego, założono rurkę krtaniową i prowadzono RKO według wskazań defibrylatora - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Kiedy na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego, jej załoga natychmiast zajęła się poszkodowanym. Przez kilkadziesiąt minut prowadzono RKO, w czym pomagali też ratownicy PSP i OSP. Po tym czasie jednak lekarz stwierdził zgon 33-letniego mężczyzny.

- Na miejscu pojawili się członkowie rodziny, którzy wymagali wsparcia psychicznego. Wsparcie psychiczne prowadzili ratownicy PSP i medyczni. [...] Ciało zostało przykryte folią oraz osłonięte parawanem - informują strażacy.

Na miejscu pracowali strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, OSP Mokra Wieś oraz OSP Gostwica, policja, prokurator i technik policyjny.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.