Dramat na drodze. Nie żyje kobieta, dwie osoby w szpitalu

Wczoraj około 15.30 na drodze w  Rożnowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku trzech samochodów: Mercedesa, Peugeota oraz Volkswagena. W wyniku obrażeń śmierć na miejscu poniosła 83-letnia kobieta.

KorzennaW2020

Mercedesem i Volkswagenem podróżowali sami kierujący, natomiast Peugeotem dwie osoby . Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym pasażerka Peugeota, która była nieprzytomna. Początkowo staruszce udzielał pomowcy świadek zdarzenia - Naczelnik OSP Rożnów, potem przyjechał prywatnym samochodem lekarz (prezes OSP Rożnów), który włączył się w akcję ratunkową. Mimo podjętych wysiłków 83-latka zmarła.

- Droga powiatowa była całkowicie zablokowana. Peugeot oraz VW znajdowały się na prawej części jezdni i pobocza, a Mercedes około 50 m dalej w kierunku Witowic, po lewej stronie jezdni i pobocza. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu  klem akumulatorów w pojazdach. W celu zorganizowania objazdów zastępy OSP Gródek oraz Łososina Dolna skierowano na najbliższe skrzyżowania - relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Do szpitala trafił kierowca Peugeota oraz Volkswagena. Na miejscu pracowali: m.in. biegły sądowy, prokurator, policja, zespół karetki pogotowia, zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Rożnów, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Łososina Dolna. Działania trwały pięć godzin. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych, samochody zostały zabrane przez lawetę.

Policja ustala przyczynę i okoliczności zdarzenia.

Fot. PSP Nowy Sącz

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.