Słodkiego, miłego życia życzył zespół Kombii mieszkańcom Korzennej [film, zdjęcia]

Nawet kiepska pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom Korzennej w celebrowaniu tradycyjnego święta plonów. W ten weekend pożegnano wakacje i świętowano Dożynki. W sobotę w zadaszonym amfiteatrze odbyła się zabawa taneczna oraz koncert zespołu Turnioki. Główne obchody jednak zaplanowano na niedzielę. Tym razem barwny korowód, który w towarzystwie orkiestry i mażoretek przemierzył trasę spod budynku urzędu gminy do Dworu w Korzennej trzeba było oglądać z parasolem nad głową. Na szczęście później deszcz ustąpił i nie przeszkodził w dobrej zabawie do późna.

wsb3

Zarówno konie donośnie stukające kopytami, jak i te mechaniczne, ciągnące wozy z wieńcami dożynkowymi, zachwycały barwnym przystrojeniem. Przygotowane przez każdą wieś wieńce również były godne podziwu. Uroczysta msza święta dożynkowa po raz pierwszy odbyła się w plenerze, na placu przy Dworze. Na jej zakończenie odsłonięto i poświęcono tablice, znajdujące się na kamiennych głazach przy jednej z parkowych alejek. Upamiętniają one trzy ważne dla gminy osoby: tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej generała Franciszka Gągora, długoletniego proboszcza parafii w Korzennej - księdza prałata Michała Nowaka, a także pochodzącego z Korzennej pilota, uczestnika walk drugiej wojny światowej - kapitana Mieczysława Wyszkowskiego.

- Tegoroczne świętowanie ma szczególny charakter z uwagi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też dzisiaj nie tylko dziękujemy za plony, ale także wpisujemy się w rocznicowe obchody, oddając hołd naszym krajanom, którzy mogą być wzorem patriotyzmu - mówił wójt Leszek Skowron.

Dożynki w Korzennej 😍Wkrótce na www.dts24.pl obszerna fotorelacja z wydarzenia.

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Niedziela, 26 sierpnia 2018

Po mszy świętej pogoda okazała się nieco łaskawsza i wszyscy uczestnicy Święta Plonów mogli bez przeszkód korzystać z licznych atrakcji, jak prezentacje pszczelarzy i myśliwych, czy mini park rozrywki. Na scenie można było zobaczyć występy zespołów regionalnych jak Janczowioki, czy Lipniczanie, a także muzycznych i tanecznych: Magma oraz Ambrozja. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej. Oprócz uczty dla ducha chętnie korzystano też z tej dla ciała, a do stoisk gastronomicznych ustawiały się kolejki.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali jednak na koncert finałowy, wieńczący dwudniowe korzeńskie Dożynki. Gwiazdą Święta Plonów był zespół Kombii, który pojawił się na scenie o godzinie 20. Tłumy śpiewały wraz z liderem grupy, Grzegorzem Skawińskim znane hity jak "Słodkiego, miłego życia", ,,Awinion", ,,Pokolenie", ,,Black and white", czy „Nasze rendes-vous”. Nie odbyło się bez bisów.

Kombii w Korzennej! 😍

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Niedziela, 26 sierpnia 2018

Po koncercie Kombii, czyli około 21:45 na niebie tradycyjnie rozbłysły sztuczne ognie, a po pokazie rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnej nocy.

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.